11 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i 44 mandaty: to efekt wzmożonych kontroli w ramach policyjnej
Kontrola busów i cięzarówek. Mandaty i zabrane dowody rejestracyjne

11 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i 44 mandaty: to efekt wzmożonych kontroli w ramach policyjnej akcji "Bus i Truck" przeprowadzonej przez mundurowych na terenie powiatu wadowickiego.

W czwartek (16.02) na terenie powiatu wadowickiego policja przeprowadziła kolejną akcję "Bus i Truck". W ramach działań policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego swoją uwagę szczególnie koncentrowali na ciężarówkach oraz autokarach i busach przewożących osoby.

Podczas akcji skontrolowano w sumie 116 pojazdów, sprawdzając między innymi: ich stan techniczny, prędkość, układ kierowniczy, układ hamulcowy, stan ogumienia i oświetlenia czy trzeźwość kierujących. Kontroli poddano również dokumentację uprawniająca do wykonywania przewozu osób i ładunków, dokumentację kierowcy, sposób przewożenia osób i ładunków oraz przestrzegania przez nich norm czasu pracy.

Efektem przeprowadzonych działań było zatrzymanie 11 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów lub brak badań technicznych pojazdu. Łącznie mundurowi ujawnili 47 wykroczeń za, które nałożono 44 mandaty karne, w tym 27 mandatów na kierowców samochodów ciężarowych, a 1 na kierowcę autobusem — poinformowała nas Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 Piotr13021991 2017-02-17 12:10
Czy portal nie posiada aktualnych zdjęć tylko archiwalne ?

Ile zostało nałożonych mandatów za przeładowanie busa ludźmi ? Codziennie widzę busy przeładowane w okolicy Radoczy,obwodni cy, kierunek Przytkowice, Adnrychów itp itd
Cytować
+14 #2 A. 2017-02-17 15:16
A od tego roku busy w nosie mają rozkłady jazdy na dworcach. Czy ktoś to kontroluje i co jeśli przewoźnik nie przestrzega ustalonych kursów? Jeździ rzadziej, ale na full pełny, a godzinka 'widmo' może blokuje dostęp innej linii?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.