Straż Miejska w Andrychowie obchodzi 25-lecie. Z tej okazji jej funkcjonariusze odebrali w magistracie a
Andrychowska Straż Miejska ma już 25 lat

Straż Miejska w Andrychowie obchodzi 25-lecie. Z tej okazji jej funkcjonariusze odebrali w magistracie awanse z rąk burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka.

25-lat temu, w styczniu 1992 roku w Andrychowie została powołana przez ówczesnego burmistrza Tadeusza Woźniaka Straż Miejska. Formacja zaczęła działać miesiąc później, w lutym 1992 roku. Początkowo liczyła pięciu funkcjonariuszy, z biegiem lat przybywało jej obowiązków: warto dodać, że wtedy roczna ilość interwencji wynosiła kilkadziesiąt, a obecnie jest to ponad 1800, w których uczestniczy dziesięciu strażników.

Podobnie jak w Wadowicach, andrychowscy strażnicy nie tylko zajmują się pilnowaniem porządku, współpracując przy tym z policją, ale też zajmują sie bezpańskimi psami, monitoringiem ekologicznym czy edukacją uczniów.

W środę (15.02) z tej okazji w Urzędzie Miejskim w Andrychowie odbyło się uroczyste nadanie awansów siedmioro strażnikom miejskim, którego dokonał burmistrz Tomasz Żak. Andrzej Babik awansował na stopień specjalisty, Bogusław Bisaga na starszego strażnika, Tadeusz Bury na stopień specjalisty, Elżbieta Drzazga na stopień młodszego specjalisty, Łukasz Malczyk na stopień młodszego specjalisty, Tadeusz Ochnik został starszym inspektorem zaś Sławomir Zięba awansował do stopnia starszego strażnika.

Przy takim jubileuszu, jak ćwierćwiecze istnienia i działania trzeba przypomnieć wszystkich szefów Straży Miejskiej w mieście nad Wieprzówką: pierwszym jej komendantem w latach 1992-2004 był Wiesław Pyzio, po nim w latach 2004-2007 tę funkcję objął Jacek Babik. W latach 2007-2015 komendantem był Jan Kajdas, a obecnie Krzysztof Tokarz.


(MG)
(źródło, zdjęcie: Nowiny Andrychowskie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.