Kalwaryjscy policjanci  zatrzymali 37-letniego właściciela jednej z firm meblarskich. W jego firmie wy
Nielegalne oprogramowanie w zakładzie meblarskim. Właściciel z 19 zarzutami

Kalwaryjscy policjanci  zatrzymali 37-letniego właściciela jednej z firm meblarskich. W jego firmie wykryto nielegalne kopie programów. Postawiono mu 19 zarzutów, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie podejmowanych czynności policjanci z kalwaryjskiego komisariatu ustalili, że w jednej z firm na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska używane jest nielegalnie oprogramowanie.

Policjanci, chcąc zweryfikować ustalenia, weszli do biura firmy, gdzie zabezpieczyli pięć komputerów, laptopa oraz dysk twardy, które zawierały różnego rodzaju nielegalne kopie programów, wśród nich były także pakiety biurowe i systemy operacyjne — poinformowała nas Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Jak się okazało, firma nie posiada zarejestrowanych produktów w bazach firm zajmujących się wytwarzaniem takich programów. Na podstawie zebranych dowodów 37 –latkowi, właścicielowi firmy, postawiono 19 zarzutów dotyczących prowadzenia  działalności gospodarczej przy wykorzystaniu pirackiego oprogramowania.

Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(MG)
(zdjęcie: archiwum)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+15 #1 Smiech 2017-01-12 12:36
Polecam sprawdzic komputery w komendzie powiatowej. Zobaczymy jak wtedy nasi bohaterowie beda błyszczeć
Cytować
+4 #2 majki 2017-01-12 15:26
Wiadome że ktoś sypnął ...
Cytować
-1 #3 ktos 2017-01-13 21:31
Cytuję Smiech:
Polecam sprawdzic komputery w komendzie powiatowej. Zobaczymy jak wtedy nasi bohaterowie beda błyszczeć


Na 100% mają legalne. Wiem co mówię
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.