Od wtorku (25.10) kierowcy chcący skorzystać z drogi gminnej Mucharz - Zagórze kierowani są na objazd
Likwidują drogę Mucharz - Zagórze i most. Wideo z przejazdu

Od wtorku (25.10) kierowcy chcący skorzystać z drogi gminnej Mucharz - Zagórze kierowani są na objazdy: rozpoczyna się jej likwidacja, podobnie jak leżącego w jej ciągu dawnego mostu kolejowego. Na pamiątkę nagraliśmy wideo z przejazdu tą trasą.

Tak jak zapowiadano, od wtorku (25.10) kierowcy, którzy chcieliby skorzystać z drogi gminnej Zagórze-Mucharz kierowani są na objazdy: rozpoczyna się jej fizyczna likwidacja, podobnie jak leżącego w jej ciągu dawnego mostu kolejowego na Skawie. Wokół niego postawiono już zaplecze dla pracowników, którzy najprawdopodobniej od środy (26.10) rozpoczną frezowanie asfaltu. Wkrótce też zacznie się rozbiórka samego mostu. Dla tych, którzy będą (tak jak my...) za nim tęsknić mamy ciekawostkę...

Elementy mostu zostaną wykorzystane do wykonania krzyża, proboszcz tutejszej parafii już oglądał most, aby je wybrać — mówi nam Jerzy Wójs, kierownik Referatu Gospodarki Przestrzennej, Rozwoju Gospodarczego i Obrony Cywilnej w Urzędzie Gminy Mucharz.

O tym, że stał tu przez ponad 100 lat most, najpierw kolejowy, po którym jeździły z Wadowic do Suchej Beskidzkiej i dalej do Zakopanego, a od 1988 roku, gdy przerobiono go na drogowy, będzie przypominać właśnie pamiątowy krzyż, który zostanie umieszczony na terenie gminy Mucharz. Jak się dowiadujemy, lokalizacji jeszcze nie wybrano. Pomysł fajny.

We wtorek (25.10) przed południem droga Mucharz - Zagórze była jeszcze przejezdna, mimo ustawionych tablic o objazdach. Kierowcy będą musieli z nich korzystać dopóki nie zostanie wybudowany 2,5 kilometrowy odcinek nowej drogi od Świnnej Poręby przez Gołębiówkę, Brańkówkę i Zagórze. Póki nie zostanie skończona, mieszkańców Stryszowa, Zagórza, Mucharza czeka sporo utrudnień, w postaci nadrabiania kilkunastu kilometrów.

W weekend, korzystając z pięknej pogody, nasza redakcja nagrała dla czytelników  film z przejazdu odcinkiem Mucharz-Zagórze. Będzie na pewno fajną pamiątką, nawet za kilka dni a co dopiero, kiedy za kilka miesięcy te tereny zaleją w końcu wody Jeziora Mucharskiego...

Zobaczcie:

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 kuba 2016-10-25 15:56
Co stanie się z konstrukcją mostu , skanska sprzeda ją na złom czy co ? Trochę tego jest
Cytować
+11 #2 Marcin82 2016-10-25 18:28
"(...) pamiątkowy krzyż, który zostanie umieszczony na terenie gminy Mucharz. Jak się dowiadujemy, lokalizacji jeszcze nie wybrano. Pomysł fajny."

a niby z jakiego powodu fajny pomysł? a co ma krzyż do mostu? czy wszędzie musicie stawiać krzyże????? mało ich macie w kościołach?????
Cytować
+6 #3 gg 2016-10-25 19:53
Most powinni przenieść w inne miejsce gdzie by się przydał bo jest bardzo solidny a nie pociąć na złom!!!
Cytować
+10 #4 Hefajstos 2016-10-25 19:55
Znowu jakiś krzyż z tego zrobią? Nie dosyć krzyży i kościołów naokoło?!
Cytować
+1 #5 Ciekawe222 2016-10-26 12:12
Prawda to, że się kończy gwarancja na gw na turbiny w elektrowni i stąd ten pośpiech rzgw z zalaniem?

Przecież nie ma drogi skończonej dlaczego więc mają takie parcie na likwidację drogi mucharz zagórze i mostu?
Cytować
+2 #6 Juzwa 2016-10-27 18:58
Szkoda mosta
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.