Sześcioosobowa rodzina Durdów , która jako ostatnia zamieszkuje w domu w Skawcach na dnie przyszłego
Nie będzie eksmisji na dnie jeziora

Sześcioosobowa rodzina Durdów , która jako ostatnia zamieszkuje w domu w Skawcach na dnie przyszłego jeziora podpisała  porozumienie z wadowickim starostwem w sprawie opuszczenia budynku. Przeprowadzą się dobrowolnie do lokalu komunalnego.

Sześcioosobowa rodzina Durdów, którzy jako ostatni mieszkają w Skawcach na dnie przyszłego Zbiornika Świnna Poręba (Jeziora Mucharskiego) zgodziła się podpisać porozumienie ze Starostwem Powiatowym w Wadowicach. Dobrowolnie opuszczą dom, który zostanie w całości przejęty przez RZGW. Przeprowadzą się do mieszkania komunalnego, które zapewniła im gmina Mucharz.

Przypomnijmy, że negocjacje w sprawie opuszczenia gospodarstwa trwały od 2013 roku. Inwestor zaproponował 100 tysięcy złotych, biegły sądowy wycenił, że nieruchomość warta jest dużo więcej. Rodzina jednak nie zgodziła się na te warunki.

Stąd wojewoda zadecydował o wywłaszczeniu rodziny na podstawie nakazu eksmisji, wydanego na wniosek starosty powiatu wadowickiego. 17 sierpnia na teren posesji wkroczył egzekutor, urzędnicy, policjanci, psycholog a także samochód z ekipą od przeprowadzek. Wyważono drzwi. Jeden z domowników zagroził, że postrzeli się z broni palnej, jeśli eksmisja nie zostanie przerwana. W trakcie zdarzenia zasłabł, zajęli się nim ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego. Trafił do szpitala.

Trzy godziny trwały burzliwe rozmowy. Negocjacje prowadzone były w obecności prawnika rodziny, mecenasa Władysława Bursztyna. W ich efekcie odstąpiono od czynności. Teraz sprawa ma swój finał. Rodzina może jednak dalej dochodzić odszkodowania od Skarbu Państwa.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Macieniek 2016-09-17 10:15
Żałośni byli...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.