W dniach 17 - 19 września 2010 r. na terenie Wadowic odbędzie się Zlot Chorągwi Krakowskiej, inauguru
Harcerski weekend, koncert EKT Gdynia i Beltaine

W dniach 17 - 19 września 2010 r. na terenie Wadowic odbędzie się Zlot Chorągwi Krakowskiej, inaugurujący rok harcerski 2010/2011. Patronat nad imprezą objęła Chorągiew Krakowska oraz Urząd Miasta Wadowice. Do udziału w Zlocie organizatorzy zapraszają zuchów i harcerzy Chorągwi Krakowskiej, a także mieszkańców Wadowic.

Rozpoczęcie zlotu zacznie się w piątek 17 września. Miejsce zakwaterowania to Miasteczko Zlotowe na terenie Stadionu Sportowego „Skawa Wadowice” ul. Błonie 2. Obok zajęć programowych, nawiązujących do metodyki i obrzędowości harcerskiej, będą również miały miejsce imprezy towarzyszące.

W piątek (17.09) o godz. 19.15 w Parku Miejskim nastąpi uroczyste odsłonięcie obelisku upamiętniającego 100 – lecie harcerstwa na Ziemi Wadowickiej. Po uroczystościach odbędą się obrzędowe ogniska.

W sobotę (18.09) na Stadionie Sportowym „Skawa Wadowice” odbędą się dwa koncerty: o 19.30 zagra EKT Gdynia a o 21.30 zespół Beltaine.

EKT Gdynia to zespół którego nazwa wywodzi się od Elitarnego Klubu Turystycznego, mającego swoją siedzibę w Gdyni. Karierę rozpoczynali śpiewając piosenki turystyczne (wyróżnienie na festiwalu "Włóczęga" w Zielonej Górze w 1986 roku), by z czasem ewoluować do roli jednego z najpopularniejszych w Polsce zespołów wykonujących piosenkę żeglarską. Ich dyskografia obejmuję cztery płyty ("Ja stawiam", "Oczywiście", "Wreszcie płynę", "Pójdę przez morze").

Beltaine to polski folkowy zespół muzyczny, którego inspiracją jest muzyka Irlandii, Szkocji i Bretanii. Dotychczas nagrali trzy płyty ("Rockhill", "KONCENtRAD" oraz najnowsza "Triu"). Grupa jest współorganizatorem kilku imprez celtyckich, m.in. Irlandzkiej Majówki oraz Festiwalu Muzyki Celtyckiej "Zamek" w Będzinie. Beltaine już kiedyś grali w Wadowicach, na imprezie inaugurującej rok szkolny jednej ze szkół językowych w mieście.

 

(Marcin Guzik)Strona Hufca Ziemii Wadowickiej: www.wadowice.zhp.pl
Oficjalna strona Beltaine: www.beltaine.pl
Oficjalna strona EKT Gdynia: www.ekt.kn.pl

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 rob 2010-09-21 20:36
Fajne zdjęcie. Chłopaki jak malowane. Nawet werblew słychać.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.