Światowy Dzień Serca, obchodzony po raz 11 w ponad 120 krajach, ma na celu szerokie upowszechnienie pod
Światowy dzień serca w Wadowicach

Światowy Dzień Serca, obchodzony po raz 11 w ponad 120 krajach, ma na celu szerokie upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz o możliwościach leczenia i profilaktyki. W wielu miastach Polski organizowane są wtedy pikniki, marsze i koncerty, podczas których eksperci udzielają porad, jak dbać o serce. Rywalizowaliśmy z Sopotem, jednak tegoroczne centralne obchody odbędą się u nas, w Wadowicach.

Uroczystości Światowego Dnia Serca odbędą się w Wadowicach 26 września. Do miasta zjedzie czołówka polskich kardiologów, kardiochirurgów i transplantologów. Będzie więc okazja uczestniczenia na konferencji naukowej a także rozmowa ze specjalistami.

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne planuje również zorganizowanie w tym dniu punktów medycznych na wadowickim rynku, gdzie będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie, wagę ciała oraz BMI (stosunek wagi ciała do wzrostu), poziom cukru i cholesterolu we krwi oraz skorzystać z porad kardiologów, kardiochirurgów, dietetyków i techników medycznych.

Żeby nie było zbyt poważnie (w końcu serce to ważny organ) organizatorzy zadbali też o rozrywkę. Na rynku zostanie ustawiona scena na której wystąpią krakowscy artyści związani między innymi z Piwnicą pod Baranami. Całość poprowadzą Mieczysław Czuma i Leszek Mazan.(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.