Jak zapowiadano, od poniedziałku (13.09) rozpoczęła się przebudowa Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła
Rozpoczął się remont Domu Papieża

Jak zapowiadano, od poniedziałku (13.09) rozpoczęła się przebudowa Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Przez najbliższe dwa lata obiekt będzie zamknięty.

Przetarg na rewitalizację wygrała firma Jana Kasperczaka z Krakowa, remontowała ona między innymi krakowskie Sukiennice. Planowane zakończenie prac to jesień 2012 r. Do tego czasu muzeum pozostanie zamknięte, zastępczą wystawę dla turystów przygotowuję się niedaleko dotychczasowego muzeum, w Sali Złotej wadowickiej Parafii (obok Kościoła), planowane otwarcie ma nastąpić 5 października. Będzie na niej można zobaczyć replikę mieszkania Wojtyłów, a w niej eksponaty przeniesione tam na czas remontu.

Pogoda tym razem okazuję się łaskawsza niż przez ostatnie dni, więc na ulicy Kościelnej można natknąć się na licznych turystów, zawiedzionych mocno widokiem ogrodzenia i ekipy remontowej.

Rewitalizacja muzeum oraz koniec sezonu na pewno mocno odbiję się na koniunkturze turystycznej i handlowej w mieście, która nakręcana jest głównie dzięki osobie papieża i jedzonych przez niego po maturze kremówkach, o czym nieopatrznie wspomniał podczas spotkania z mieszkańcami swojego rodzinnego miasta.

Osobiście żałuję, że nie chodził do barów sałatkowych, bo takich przybytków w Wadowicach, przyznam, mocno mi brakuje...

(Marcin Guzik)
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 Ania 2010-09-14 14:15
Oj też wolę sałatki niż kremówki :)
Cytować
+1 #2 krzysztofaber 2010-09-17 21:43
a projektanci :) ?
chyba Lewicki Latak biuro projektowe.Krak ow
:)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.