Strażacy z OSP Tomice udrażniali przydrożny rów, w którym stan wody niebezpiecznie zagrażał poblis
Drukuj
Przeszkadzała mu strażacka syrena, teraz druhowie ratowali mu dom

Strażacy z OSP Tomice udrażniali przydrożny rów, w którym stan wody niebezpiecznie zagrażał pobliskiemu zabudowaniu. Mieszka w nim mężczyzna, który od jakiegoś czasu wojuje z druhami. Przeszkadza mu między innymi... wycie syren na tomickiej remizie.

Tak jak ostrzegał Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach, w związku z intensywnymi opadami deszczu, podniosły się stany wód w rzekach i potokach w powiecie wadowickim. Tym razem chyba jednak nie będzie tak groźnie jak w poprzednim roku, jednak mieszkańcy, których domostwa położone są w pobliżu cieków wodnych i rowów melioracyjnych muszą być czujni, bo z deszczową pogodą jednak nigdy nic nie wiadomo.

Tak było we wtorek (26.05) wieczorem, kiedy strażacy z OSP Tomice zostali wezwani do miejscowego zagrożenia: udrożnienia rowu, który był powodem podnoszenia się wody w instalacji burzowej, która mogła zagrozić pobliskiemu zabudowaniu.

Jakże spore musiało być zdziwienie druhów ochotników, gdy okazało się, że razem ze strażakami zawodowymi z JRG Wadowice pomoc nieść będą człowiekowi, który od ponad dekady wojuje z tomickimi strażakami. Już kilka razy stanęli przed sobą w sądzie: mężczyźnie przeszkadza od lat hałas strażackich samochodów, zakłócanie ciszy nocnej, czy... wycie syreny na strażackiej remizie, którą uznał zresztą za używaną niezgodnie z przeznaczeniem.

Los płata jednak czasem figle i nadszedł dzień, aby pokazać, że być strażakiem to ratować i pomagać każdemu, nawet i takim ludziom. Akcja poszła sprawnie, mimo, że druhowie musieli odetkać zatkaną studzienkę na posesji i aby to zrobić, trzeba było rozbić malowniczy skalniaczek.

Właściciel posesji podziękował strażakom, a cała akcja przebiegała w przyjaznej atmosferze. Może więc przewrotna natura dała znak, że pora na zakopanie wojennego toporu?

(PK)
(zdjęcia: MM)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Wydarzenia:

Podczas spaceru natknął się w lesie na plantacje marihuany

Dwunastolatka potrącona na przejściu dla pieszych

Nie żyje Edward Wyroba

Pożar w kamienicy na Zatorskiej w Wadowicach. Cofka z pieca

Okradli domek letniskowy w Mucharzu. Długo nie cieszyli się łupem