Pochody sztandarowe, zjazd szkół noszących jego imię, koncert zespołu Fragua, msza święta, koncert
Wadowice świętują 95. urodziny św. Jana Pawła II

Pochody sztandarowe, zjazd szkół noszących jego imię, koncert zespołu Fragua, msza święta, koncert "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie", koncert "Dom na Skale: tak Wadowice obchodzą 95. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

W poniedziałek (18.05) Wadowice hucznie świętują 95. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Jak co roku, już po raz piętnasty na wadowicki rynek przyjechało ponad 1500 uczniów w ze szkół noszących jego imię. W południe odprawiona tam uroczystą mszę świętą, którą w zastępstwie za ks. kardynała Stanisława Dziwisza, odprawił ks. infułat Jakub Gil.  Wcześniej bawiono się  przy rockowo-chrześcijańskim koncercie zespołu Fragua.

Młodzież na rynku rozłożyła też baner informujący, że do Światowych Dni Młodzieży zostało 433 dni, co było pretekstem do wspólnych zdjęć, uwiecznionych z 30 metrów strażackiej drabiny, która pojawiła się tutaj dzięki strażakom z JRG Wadowice.

O godzinie 15:00 strażacy połączonych orkiestr z całej Polski zagrają w hołdzie Wielkiemu Polakowi koncert "Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie".

O godzinie 17:00 w Bazylice Ofiarowania NMP odbędzie się koncert w wykonaniu Agnieszki Chrzanowskiej z udziałem aktora Michała Chorosińskiego. Jego światowa premiera odbyła się w październiku 2014 roku w Bazylice Santa Maria in Aracoeli na Kapitolu w Rzymie, pod Honorowym Patronatem Ambasadora RP przy Watykanie Piotra Nowina-Konopki. W programie koncertu przewidziano piosenki z tekstami A. Chrzanowskiej, W. Dulemby, K. Sikory, K. Śmiałkowskiego, K. Wojtyły, M. Zabłockiego. Teksty prozą Franco Bucarelli.

Przypomnijmy, że Karol Józef Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach jako syn Karola i Emilii z Kaczorowskich w kamienicy przy ulicy Rynek 2/4 (obecnie Kościelna 7). 20 czerwca 1920 roku został ochrzczony w kościele parafialnym w Wadowicach przez ks. Franciszka Żaka, kapelana wojskowego.

(MG)
(zdjęcia: Krzysztof Cabak)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-7 #1 Jak w Koreii 2015-05-18 15:15
Ciekawe czy jutro zostaną usunięte z Wolnych Wadowic flagi watykańskiego okupanta.
Cytować
+7 #2 SMS 2015-05-18 16:17
Kocicho stracił taką okazję zbierania podpisów o referendum.Będz ie musiał po domach chodzić.
Cytować
+9 #3 martyna987Lady 2015-05-18 17:31
Byłam tam było super
Cytować
0 #4 24 45 2015-05-18 19:34
Tysiąc pięćset Polskich Dzieci przymusowo grilowanych na wadowickiej patelni a złote watykańskie cielce schowane na trybunie pod dachem.
Cytować
+10 #5 Mieszkaniec Gminy 2015-05-18 21:59
No i co, nie jest milej, jak święta kościelne nie są mieszane do polityki? Pani Ewa Całus nie stroni od ludzi i wraz z nimi dobrze się bawi, jak każdy normalny człowiek, a przede wszystkim nie wykorzystuje świąt do politycznej promocji własnej osoby jak zwykła robić Ewa Filipiak. Bardzo pozytywna zmiana w Wadowicach. Korzystając z okazji serdecznie pozdrawiam panią wiceburmistrz. Tak trzymać. :)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.