Trwające od kilku dni opady powodują, że znów podniósł się stan wód w rzekach oraz potokach. O il
Skawa porwała Zieloną Gęś

Trwające od kilku dni opady powodują, że znów podniósł się stan wód w rzekach oraz potokach. O ile w Wadowicach i okolicach wystąpiły tylko niewielkie podtopienia to w powiecie suskim Skawa narobiła większych szkód: położony obok drogi krajowej nr 28 Wadowice – Sucha Beskidzka, w Zembrzycach, zajazd „Zielona Gęś” już w majowej powodzi został przez nią mocno podmyty - w środę (1.09) rzeka dokończyła dzieła.

Około 14 zajazd „Zielona Gęś” porwała Skawa, ucierpiał też budynek gospodarczy oraz bar „Poker”. Przy zawaleniu obecni byli strażacy którzy od rana próbowali uratować budynki, jednak szkody wyrządzone przez wodę były zbyt wielkie.

Gruzowisko zmierzające w stronę zapory w Świnnej Porębie wg. opinii strażaków z Państwowej Straży Pożarnej nie stanowi zagrożenia dla zapory.


(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Marcin Guzik, Bartosz Skoczylas)
(autor filmu: Marian Prorok)

 NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.