Nie żyje 36-letnia kobieta potrącona przez samochód osobowy. Do wypadku doszło w godzinach porannych
Śmiertelny wypadek pod Kopcem

Nie żyje 36-letnia kobieta potrącona przez samochód osobowy. Do wypadku doszło w godzinach porannych na ulicy Konstytucji 3 Maja, będącej ciągiem drogi krajowej nr 52, tuż pod Kopcem.

W piątek (10.10) przed godziną 6:00 na ulicy Konstytucji 3-Maja, będącej ciągiem drogi krajowej nr 52, w okolicach przejścia dla pieszych przy ulicy Źródlanej doszło do tragicznego zdarzenia.

Jak wstępnie ustalono, 24-letni kierujący oplem astrą w rejonie przejścia dla pieszych potrącił 36-letnią kobietę - poinformowała nas Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Niestety potrącona, mieszkanka gminy Wadowice, w wyniku doznanych obrażeń zmarła na miejscu. Przez kilkadziesiąt minut ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo, kierowany przez strażaków z JRG Wadowice.

Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 Ewela 2014-10-10 09:14
:sad: nie zazdrosze, przykro
Cytować
+18 #2 BDI 2014-10-10 09:19
Co na ten kolejny śmiertelny wypadek powie główna blokująca budowę BDI?
Cytować
+20 #3 Avro Lancaster 2014-10-10 09:25
Kolejny nieszczęśliwy zbieg okoliczności.Wy razy współczucia dla rodziny.Pewnie spieszyła się do pracy,pracy niestety na wagę życia.
Cytować
+29 #4 moi 2014-10-10 09:28
Codziennie wyjeżdżam tam z Jaroszowic i niestety tam o nieszczęście aż sie prosiło. Jak któryś z uprzejmych kierowców sie zatrzyma żeby puścić wyjeżdżających z bocznej ulicy, to spotyka sie z wyprzedzającymi go z tyłu, co za tym idzie gotowych na czołówkę z pojazdem wyjeżdżającym z bocznej. Jakby nie mogli chwilkę poczekać. Mimo zakazu wyprzedzania - podwójnej ciągłej. To musiało się stać. Ciekawe co z tym zrobią władze.
Cytować
+25 #5 gonzo 2014-10-10 09:43
w zeszłym tygodniu też młody chłystek wjechał do kobiety na ul łazówka obok magdalenki jeżdżą jak pojebani i skutki mamy telefon przy uchu muzyka na ful i do przodu a zresztą szkoda pisać każdy widzi jak jest
Cytować
+23 #6 Tula30 2014-10-10 09:56
bo tam dawno powinny byc swiatla albo lepiej oswietlone przrjscie i chodniki pod kopiec
Cytować
+16 #7 aska.......... 2014-10-10 10:01
wszyscy sie czepiaja kierowcow ale piesi tez powinni zachowac troche wiecej ostroznosci.wch odza wprost pod auto myslac ze kierowca wyhamuje!!!! piesi powinni rowniez nosic odblaski!!!!! przed 6 rano jest jeszcze szaro wiec kierowca dostrzega pieszego w ostatniej chwili gdy pieszy nie ma na sobie odblaskow.
Cytować
+6 #8 jacob 2014-10-10 10:04
zgadzm się gowniaze tylko muza wielki wydech kupi se matol auto za tychola zatankoje za 20 gazu i ogien a szkoda gadc co glomby wyprawiają na bocznych dróżkach ale to się w pale nie miesci
Cytować
+19 #9 pestka 2014-10-10 10:15
A może po prostu wystarczyłyby chodniki - bo jak mi raz panowie policjanci powiedzieli po tym jak auto potrąciło dziecko tak właśnie powinno być wzdłuż dróg krajowych. Mieszkam w Kleczy i widzę codziennie jak ludzie idą poboczem czy to na Kopiec czy do Wadowic narażeni na pędzące auta.
Szkoda kobiety. Rodziny. Przejeżdżałam tamtędy po godzinie 6 :(
Cytować
-1 #10 ja 2014-10-10 10:18
Nie znam Pani droga Pani. Szkoda Pani proszę Pani. Czemu śmierć nas wszystkich rani? :sad:
Cytować
+17 #11 Thorgall 2014-10-10 10:35
Kolejny śmiertelny wypadek a chodnika jak nie bylo tak nie ma!!! Po śladach hamowania widać z jaką szybkością jechał kierowca ! Może ofiara nie miała odblasków ale przecież przejście dla pieszych widać bardzo dobrze, a jest tam teren zabudowany !
Cytować
+8 #12 Hegaf 2014-10-10 10:44
Kierowca beknie za to !! Ma 24 lata a jeździ jak by mial prawo jazdy za maslo z biedronki ! Już ma po prawku
Cytować
-6 #13 maa 2014-10-10 10:49
miejscowy kierowca?
Cytować
-4 #14 Ivan 2014-10-10 10:49
Cytuję aska..........:
wszyscy sie czepiaja kierowcow ale piesi tez powinni zachowac troche wiecej ostroznosci.wchodza wprost pod auto myslac ze kierowca wyhamuje!!!! piesi powinni rowniez nosic odblaski!!!!! przed 6 rano jest jeszcze szaro wiec kierowca dostrzega pieszego w ostatniej chwili gdy pieszy nie ma na sobie odblaskow.Chyba, że kierowca jest krótkowidzem lub jedzie bez świateł skoro twierdzisz, że widzi przechodnia w ostatniej chwili. Każdy wie jak jeżdżą młodzi jak dopiero co odbiorą prawko i dostaną od rodziców auto :/
Cytować
+18 #15 Śmiech na sali 2014-10-10 10:53
Ludzie noście odblaskie! Gówno nie pieniądze a często mogą uratować życie!
Cytować
+26 #16 Użytkownik dróg 2014-10-10 10:59
Mam nadzieję że właściciel drogi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie zrozumie w końcu że należy wykonać chodniki od mostu na Skawie aż do wiaduktu w Kleczy. W Barwałdzie się dało to w Wadowicach też chyba mozna.
Cytować
+10 #17 znajomy 2014-10-10 11:14
znałem Joasie dopiero co wyszła za mąż .będzie jej brakowało
Cytować
+11 #18 Wypadek 2014-10-10 11:21
Tam jest jeszcze teren zabudowany, więc pieszy nie musi tam mieć odblasków (obowiązek dotyczy tylko terenu niezabudowanego).

Z innej beczki:
- Panie Klinowski jak Pan jeździ samochodem, jako pasażer dostawczaka (siedzi Pan w środku) to Pan ma obowiązek zapinać pasy bezpieczeństwa.
- Panie Kaczyński pracujący w UM Wadowice. W samochodzie podczas jazdy nie wolno używać telefonu komórkowego trzymając go w ręce. To że włączy Pan tryb 'głośnomówiący' nieonacza, że używa Pan zestawu głośnomówiącego . Zachęcam do zapoznania się z Ustawą Prawo o ruchu drogowym w szczególności Art. 45 ust. 2.1, który brzmi, cyt:
"Kierującemu pojazdem zabrania się: korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku".

Więc nawet włączając tryb głośnomówiący w telefonie ciągle trzyma go Pan w ręce.

Mandat za to wykroczenie to 200zł.
Mandat za wykroczenie Klinowskiego to 100zł.
Cytować
+15 #19 Andree 2014-10-10 11:31
Brakuje chodnika w tym miejscu. Ostry zjazd, duża prędkość, pojazdy niewidoczne, znaczny ruch pieszych, zwłaszcza w niedziele i święta (ze strony wiernych udających się do kaplicy ks. pallotynów) na nabożeństwa i wracających z nich. W dodatku pallotyni uruchomili szkołę podstawową, a niedalekiej przyszłości gimnazjum. Co na to "katoliczka" Ewa F.? Owszem przed wyborami robi kolejną hucpę, budując pospiesznie chodnik w centrum Jaroszowic (czyżby bała się zwycięstwa wyborczego Jacka Brańki)? Natomiast, jak wynika z treści interpelacji Rafała Stuglika oraz z korespondencji z GDDKiA w Krakowie, aż pięciokrotnie "olała" temat chodnika, który miał być przeprowadzony od mostu na Skawie do kaplicy na Kopcu i dalej aż do wiaduktu w Kleczy. Czy "czułe" serce Ewy F. zmięknie po tym tragicznym wypadku?
Cytować
+2 #20 aska.......... 2014-10-10 11:50
Chyba, że kierowca jest krótkowidzem lub jedzie bez świateł skoro twierdzisz, że widzi przechodnia w ostatniej chwili. Każdy wie jak jeżdżą młodzi jak dopiero co odbiorą prawko i dostaną od rodziców auto :/

kazdy byl kiedys mlodym kierowca!!! a 24-latek moze miec juz prawo jazdy od 6 lat !!!!!! takze jakies tam doswiadczenie ma.jak dla mnie wiek tu nie ma znaczenia. takm bylo pisane i koniec
Cytować
+4 #21 Mieszkaniec Gminy 2014-10-10 12:30
A nasze 20 letnie władze nadal mają gdzieś budowę chodników, doświetlenie przejść dla pieszych i generalnie podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach w wiejskiej części naszej gminy. Nie uwierzę w żadne deklaracje wyborcze Ewy Filipiak i Jacka Jończyka oraz ludzi z nimi związanych. Długie lata zaniedbań na wsiach to wystarczająco dużo czasu by przekonać się, że ta ekipa niczego nie zamierza robić, a cała ich aktywność sprowadza się do deklaracji i opowiadania dyrdymałów. Moim zdaniem kolejny wybór Ewy Filipiak na burmistrza Wadowic i ekipy radnych bezradnych to 100% gwarancji, że przez kolejne 4 lata nic się w tej sprawie nie zmieni. Patrz - skandaliczne głosowanie przeciw uchwale w sprawie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Kleczy:
http://www.iwwklecza.blogspot.com/2014/02/radny-stopa-przeciwny-poprawie.html

Z kolei Jacek Jończyk mógł już dawno wybudować chodniki wzdłuż dróg powiatowych w całej gminie Wadowice. Czas, który spędził na stanowisku starosty był do tego wystarczający. Czy sądzicie, że jako burmistrz Wadowic, który ma znacznie bardziej ograniczone kompetencje w tej sprawie, coś z tym zrobi? Ja wątpię.
Cytować
+2 #22 Waldemar 2014-10-10 12:38
A myślisz Kamilku że twój guru Klinowski wybuduje chodniki? Przecież powiedział że tylko place zabaw go interesują. Nic dziwnego skoro to duże dziecko.
Cytować
-10 #23 Tadeusz44 2014-10-10 13:05
Kalinowski walczy najbardziej o KOLEJ aby kolejarze i ich rodziny popierały jego w najbliższych wyborach.
Cytować
+1 #24 riko 2014-10-10 13:08
młodziez nie umie jezdzic :sigh:
Cytować
+19 #25 Efka 2014-10-10 13:45
Bożena Flsz obiecywała chodnik 4 lata temu jako kandydatka do Rady Powiatu.
Kłamczucha jedna.
Teraz znowu obieca?
dziękujemy Flaszowej z chodnik, dziękujemy Filipiakowej za BDI.
Cytować
+13 #26 BASIA 2014-10-10 14:11
witam, KTOŚ poruszył temat chodników, zapraszam naszych radnych do INWAŁDU, niech zobaczą jak ma wyglądać pobocze, piękne chodniki gwarantują bezpieczeństwo a u nas ????? jak te dzieci o osobach starszych nie wspomne,mają wracać ze szkoły??? droga krajowa a chodnika brak , gdzie te pieniądze ????? WSTYD !!!!
Cytować
+8 #27 Zygmunt 2014-10-10 14:36
Cytuję BASIA:
witam, KTOŚ poruszył temat chodników, zapraszam naszych radnych do INWAŁDU, niech zobaczą jak ma wyglądać pobocze, piękne chodniki gwarantują bezpieczeństwo a u nas ????? jak te dzieci o osobach starszych nie wspomne,mają wracać ze szkoły??? droga krajowa a chodnika brak , gdzie te pieniądze ????? WSTYD !!!!

Wadowiczanie mają jeszcze bliżej do Tomic :P Chodnikiem można dojść od Podhalanina, aż do centrum Radoczy. W Witanowicach przy powiatowej są już chodniki, to samo w Woźnikach i Tomicach. Co prawda prawie w całości za pieniądze gminne, ale nie ważne za czyje, bo i tak służą mieszkańcom i znacznie poprawiły ich bezpieczeństwo. :-)
Cytować
+11 #28 lucasg 2014-10-10 16:18
Asiu będzie nam Ciebie brakowało... nadal nie mogę w to uwierzyć ;(
Cytować
+10 #29 Kamil Świątek 2014-10-10 16:46
Jest to bardzo przykry przykład potencjalnych skutków zaniedbań jakie są udziałem naszych aktualnych władz samorządowych. Oczywiście trudno oceniać i szukać winnych w tyj konkretnej sprawie bez dokładnego śledztwa, ale uważam, iż można założyć, że gdyby ta osoba szła szerokim i wysokim chodnikiem, to szansa wystąpienia takiego zdarzenia byłaby niższa.

Cytuję Efka:
Bożena Flsz obiecywała chodnik 4 lata temu jako kandydatka do Rady Powiatu.
Kłamczucha jedna.
Teraz znowu obieca?
dziękujemy Flaszowej z chodnik, dziękujemy Filipiakowej za BDI.


Bożena Flasz na zebraniu wiejskim w Kleczy w styczniu 2014 mówiła, że leży jej na sercu dobro mieszkańców i budowa tego chodnika. Na moje pytanie czy złożyła w tej sprawie jako radna powiatowa jakieś wnioski do Rady Powiatu odpowiedziała, że tak, ale z informacji przesłanej przez starostę Jończyka w trybie dostępu do informacji publicznej wynika, że nie były to wnioski, a tylko jedna jedyna interpelacja - do tego złożona w 2012 r. napisana od ręki i nie podpisana. Czy Pani skarbnik gminy nie ma do dyspozycji drukarki? Taka interpelacja nie ma mocy by wszcząć jakąkolwiek procedurę, przecież żeby Rada Powiatu coś uchwaliła to trzeba złożyć wniosek i stworzyć projekt uchwały. Może i bezpieczeństwo mieszkańców Kleczy leży Bożenie Flasz na sercu, ale nie zmienia to faktu, że nie zrobiła w tej sprawie nic konkretnego. Woli rozdawać pod Klasztorem na Kopcu Kuriera Wadowickiego wychwalającego złoty rozkwit Wadowic pod rządami Ewy Filipiak niż pisać wnioski i skutecznie egzekwować ich realizację.

Dlatego osobiście napisałem wniosek o budowę chodnika , a moi sąsiedzi, mieszkańcy Kleczy złożyli go na ręce burmistrz Filipiak i starosty Jończyka we wrześniu 2013. Na chwilę obecną Filipiak ciągle milczy w tej sprawie, na wnioski o informację publiczną zawierające zapytania o realizację budowy nie odpowiada. Starosta Jończyk poinformował natomiast, że projekt chodnika ma być gotowy z początkiem grudnia 2014. Czy będzie? Tego nie wie nikt.

Na chwilę obecną sprawą budowy chodników w Kleczy najaktywniej zajmują się sami mieszkańcy. Wybrani w wyborach reprezentanci, którzy mają znacznie większe kompetencje i możliwości w tym zakresie nie specjalnie się tym interesują. Zobligowany przez uchwałę zebrania wiejskiego w Kleczy nr 7/2014 do działania na rzecz budowy chodnika sołtys i jednocześnie radny Kleczy Górnej Paweł Stopa, nie poparł projektu uchwały Rady Miejskiej w tej sprawie złożonej przez M. Klinowskiego w lutym 2014. Radny Kazimierz Kuzon na tym głosowaniu się nie pojawił. Ciekawi mnie czy na kolejnym zebraniu wiejskim obaj będą nadal opowiadać ludziom, że to wina GDDKiA i Powiatu Wadowickiego.

Jako mieszkańcowi Kleczy jest mi wstyd, że aby wniosek kilkudziesięciu mieszkańców naszej wsi był w ogóle zgłoszony pod obrady, muszę angażować radnych z innych okręgów (którzy mają dość własnych spraw), bo na swojego radnego, jak widać, liczyć nie mogę.

Wobec tak skandalicznego działania wbrew interesom mieszkańców Kleczy jakie prezentują obecni reprezentanci władzy, braku jakiegokolwiek działania w komisjach i na sesjach mimo składanych wniosków i podejmowanych uchwał (co udowodniłem rejestrując obrady Rady Miejskiej od 2011 r.), oraz lekceważenia problemów mieszkańców, ludziom nie pozostaje nic innego jak tylko wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie kandydować.
Cytować
+2 #30 Kamil Świątek 2014-10-10 16:49
przepraszam za literówkę - oczywiście "w TEJ konkretnej sprawie".
Cytować
+6 #31 Mieszkaniec Gminy 2014-10-10 17:38
Cytuję Waldemar:
A myślisz Kamilku że twój guru Klinowski wybuduje chodniki? Przecież powiedział że tylko place zabaw go interesują. Nic dziwnego skoro to duże dziecko.

Niektórzy, jak np Waldemar, nie rozumieją tego co czytają i oglądają., albo widzą tylko to co widzieć chcą. Cóż, jakie mamy społeczeństwo, taką mamy władzę.
Cytować
+7 #32 twardy hary 2014-10-10 23:43
nie macie szacunku dla tej kobiety nawet tu uprawiacie ta chora polityke
Cytować
+8 #33 @Waldemar 2014-10-11 00:44
Jak w poście pojawia się słowo guru to wiadomo, że to dzieło kandydata na radnego forwarder.Trage dia a on to samo :sad:
Cytować
+12 #34 mamuśka 2014-10-11 06:39
A ja współczuje kierowcy tych wyrzutów sumienia które pewnie będą mu towarzyszyły do końca życia :( Kobieta niech spoczywa w pokoju.. wina leży zawsze po obu stronach Wystarczy przejechać przez rynek żeby zobaczyć ze piesi aż się pchają pod koła więc nikogo nie osądzam... a co do chodników Ja tylko czekam aż do tragedii dojdzie pod wiaduktem w kleczy Szłam tamtędy raz z wózkiem i za sam ten strach więcej bym nie poszła Współczuję tym dzieciaczkom które codziennie muszą tamtędy przechodzić do szkoły szczególnie teraz Pogoda jest jaka jest a urzędnicy oszczędzają na mieszkańcach a może poszukaliby oszczędności w swoich portfelach
Cytować
-1 #35 j23 2014-10-11 08:51
24 lata i wszystko w temacie, brak wyobraźni u tak młodych kierowców to norma, nie potrafią przewidzieć co może być za chwilę.
Cytować
-14 #36 mieszkaniec 2014-10-11 09:09
Andrzej Gałuszka to jest dopiero aktywny radny z Wysokiej.
Cytować
+5 #37 xxxmen 2014-10-11 18:04
Cytuję Andree:
Brakuje chodnika w tym miejscu. Ostry zjazd, duża prędkość, pojazdy niewidoczne, znaczny ruch pieszych, zwłaszcza w niedziele i święta (ze strony wiernych udających się do kaplicy ks. pallotynów) na nabożeństwa i wracających z nich. W dodatku pallotyni uruchomili szkołę podstawową, a niedalekiej przyszłości gimnazjum. Co na to "katoliczka" Ewa F.? Owszem przed wyborami robi kolejną hucpę, budując pospiesznie chodnik w centrum Jaroszowic (czyżby bała się zwycięstwa wyborczego Jacka Brańki)? Natomiast, jak wynika z treści interpelacji Rafała Stuglika oraz z korespondencji z GDDKiA w Krakowie, aż pięciokrotnie "olała" temat chodnika, który miał być przeprowadzony od mostu na Skawie do kaplicy na Kopcu i dalej aż do wiaduktu w Kleczy. Czy "czułe" serce Ewy F. zmięknie po tym tragicznym wypadku?


Filipakowa to ostatnia osoba ktorą bym pochwalił itp, ale co ona winna i brak chodnika jak to się stało na pasach koleś chyba nie ogarniasz tematu?
Cytować
+11 #38 tyż mieszkaniec 2014-10-11 18:07
Co masz do Andrzeja? Prowadził ten samochód? Czy miał tam chodnik robić?
Cytować
-23 #39 mieszkaniec 2014-10-11 18:20
Cytuję tyż mieszkaniec:
Co masz do Andrzeja? Prowadził ten samochód? Czy miał tam chodnik robić?

Kiedy się oberwała droga ,ograniczenie do 40 co z wodą , mało jeszcze.?
Cytować
+7 #40 MokowskiLux 2014-10-13 09:36
Cytuję Waldemar:
A myślisz Kamilku że twój guru Klinowski wybuduje chodniki? Przecież powiedział że tylko place zabaw go interesują. Nic dziwnego skoro to duże dziecko.


Zmniejsz brzuch psie bo jak tak dalej pójdzie to nie będziesz mógł brać swojej kolorowej jak choinka starej :lol:
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.