W weekend na placu Jana Pawła II w Wadowicach i w Domu Ludowym w Jaroszowicach grupa wolontariuszy przy
W weekend Dni Dawcy Szpiku dla Lili i Innych

W weekend na placu Jana Pawła II w Wadowicach i w Domu Ludowym w Jaroszowicach grupa wolontariuszy przy wsparciu Fundacji DKMS Polska będzie rejestrować potencjalnych dawców szpiku kostnego. Aby czas rejestracji okazał się przyjemny, przewidziano kilka dodatkowych atrakcji.

Ruszyła długo zapowiadana akcja Dni Dawcy Szpilu dla Lili i Innych. W sobotę (12.07) od godziny 9:30 na wadowickim rynku grupa wolontariuszy przy wsparciu przedstawicieli Fundacji DKMS Polska będzie rejestrować potencjalnych dawców szpiku kostnego, pobierając patyczkiem wymaz z wewnętrznej strony policzka. Aby czas rejestracji okazał się przyjemny, przewidziano kilka dodatkowych atrakcji.

I tak od rana można obejrzeć prezentację samochodów rajdowych m.in. fiat cinquecento grupy A Tatar/Maciusiak Rally Team, renault clio Sport Janusz Wróbel Rally Team czy mitsubishi Lancer Evo grupy N Finish A Racing Team.

O godzinie 11:00 odbędzie się pokaz i szkolenie z pierwszej pomocy. Ratownicy z Grupy Medycznej OSP Wadowice pokażą mieszkańcom i turystą, jak używać zainstalowanego na placu Jana Pawła II urządzenia AED, czyli Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego.

Zobacz: Na wadowickim rynku stanął defibrylator

Od godziny 13:00 rozpocznie się prezentacja ponad 50 motocykli dzięki uprzejmości grup Unique Bikers, Riders of Flames, Grey Wolves, No Name Bikers. Motocykliści również będą się rejestrować jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Na godzinę 15:00 przewidziano Maraton Zumby, zorganizowany przez FitDance Wadowice.

Jedną z wolontariuszek będzie Agata Gąsiorek, faktyczna dawczyni krwiotwórczych komórek macierzystych. Każdy zainteresowany procedurą związaną z przeszczepem będzie mógł z nią porozmawiać oraz zadać nurtujące go pytania. Rejestracja potrwa do godziny 15:30.

Drugi dzień tej szczytnej akcji odbędzie się w Domu Ludowym w Jaroszowicach (obok kościoła) w niedzielę (13.07) od godziny 9:30 do 15:30. Tam rejestracja będzie polegać na pobraniu niewielkiej próbki krwi przez wykwalifikowane pielęgniarki.

Podczas dwóch dni rejestracji obecni będą trzej przedstawiciele Fundacji DKMS Polska, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości i postarają się odpowiedzieć na każde pytanie.

Przypomnijmy: w zarejestrowaniu się nie przeszkadza ani katar, ani przeziębienie, ani ciąża czy tatuaż, nawet kieliszek wypity dla kurażu. Trzeba być jednak świadomym swojej decyzji i odpowiedzialnym dawcą. Nie zapomnij o dowodzie osobistym (niezbędny jest numer PESEL).

Przyjdź i uratuj życie komuś, kto tego potrzebuje!

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 sksk 2014-07-12 13:12
To jest test dla naszego człowieczeństwa . Skoro nosimy w sobie lek, który może uratować komuś życie i nic nas to nie kosztuje, nic nie tracimy, to dlaczego tak mało jest nas bazie dawców szpiku ?
Cytować
-10 #2 arnold 2014-07-12 14:47
ooo Widzę że Trzecie żęby Druga młodość przyjechali swoimi rumakami :lol:
Cytować
+4 #3 janusz 2014-07-12 14:56
Cytuję arnold:
ooo Widzę że Trzecie żęby Druga młodość przyjechali swoimi rumakami :lol:

życze ci arnold żeby dla ciebie trzeba było organizować taką akcję. przyjadą wtedy takie debile jak ty
Cytować
+4 #4 wadowice 2014-07-12 17:17
Wadowice brawo!!!
Wielu osobą za to że przyszło i zarejestrowało się :D
Cytować
+15 #5 KlaudiaF 2014-07-12 18:21
Udało się - 957 szans na nowe życie... 957 zarejestrowanyc h w czasie akcji. Wolontariusze i organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pojawili się dziś na wadowickim rynku i zapraszają jutro do Jaroszowic (9.30-15.30)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.