Niestety ci, którzy chcieli się trochę poopalać w weekend, będą zawiedzeni: meteorolodzy zapowiadaj
Ostrzegają przed burzami

Niestety ci, którzy chcieli się trochę poopalać w weekend, będą zawiedzeni: meteorolodzy zapowiadają intensywny deszcz i burze na kilkadziesiąt najbliższych godzin.

Pogoda nie rozpieszcza nas ostatnio. Od kilku dni spadła temperatura i pada deszcz. Meteorolodzy niestety zapowiadają, że to nie koniec. Jak informuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie w piątek (11.07) i sobotę (12.07) na naszym terenie prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 50 mm do 60 mm.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - czytamy w komunikacie Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Burze dały już o sobie znać we wtorek (8.07) powodując najwięcej szkód w gminie Andrychów. W Wadowicach na osiedlu XX-lecia na alejce prowadzącej do dworca kolejowego piorun uderzył w drzewo, uszkadzając jego pień. Trzeba było go ściąć, ponieważ zagrażał przechodniom i dzieciom na placu zabaw.

 

(MG)
(zdjęcie: Krzysztof Cabak)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.