Sprawca wypadku na drodze krajowej nr 44 w Ryczowie, który doprowadził do zderzenia naczepy prowadzoneg
Sprawca wypadku w Ryczowie zgłosił się na policję

Sprawca wypadku na drodze krajowej nr 44 w Ryczowie, który doprowadził do zderzenia naczepy prowadzonego przez siebie renault magnum z peugeotem 206 zgłosił się na policję. O wypadku dowiedział się z radia cb: nie zauważył, że do niego doszło.

Jak już informowaliśmy, w środę (9.07) około godziny 18:20 w Ryczowie na ulicy Oświęcimskiej (na granicy ze Spytkowicami) doszło do groźnego wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalono, kierujący samochodem ciężarowym renault magnum na łuku drogi uderzył naczepą w jadącego z przeciwka peugeota 206.

W wyniku zderzenia ucierpiało pięć osób podróżujących peugeotem.  Cztery osoby doznały ogólnych potłuczeń, natomiast piąta osoba, pasażer, z poważnymi obrażeniami ciała  została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Krakowie.

Kierujący ciężarówką odjechał z miejsca zdarzenia i poszukiwała go policja. Jak się okazuje, po prostu nie zauważył, że stało się coś złego.

Po zakończeniu jazdy kierujący stwierdził uszkodzenia w tylnej części naczepy. Powyższy fakt skojarzył z informacjami, które słyszał w CB radio o wypadku drogowym w miejscowości Ryczów, w którym brał udział samochód ciężarowy. Mężczyzna doszedł do wniosku, że to on mógł być uczestnikiem wypadku drogowego i sam zgłosił się do najbliższej jednostki policji - poinformowała nas Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Mężczyzna zgłosił się do Komendy Powiatowej Tarnów Zachód. Został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Był trzeźwy. Czynności w sprawie prowadzi KPP Wadowice.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 a 2014-07-10 09:49
:-?
Cytować
-4 #2 Gabrysia 2014-07-10 11:41
jak jedzie sie :-x
Cytować
+5 #3 Munio 2014-07-10 13:03
Całkiem możliwe. Kiedyś jechałem w kabinie cieżarówki (jako pasażer) i jakaś pani na rondzie wjechała nam osobówką w bok. Usłyszałem tylko lekkie stuknięcie, gdybym nie zauważył co się stało pewnie pojechalibyśmy dalej. Mieliśmy tylko lekkie otarcie na zderzaku, a pani miała autko poważnie rozwalone.
Cytować
+5 #4 Piotr13021991 2014-07-10 15:45
co tutaj porównywać 28 ton do 1200 kg ?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.