Od 6 do 8 czerwca na terenie powiatu wadowickiego odbędzie się rajd samochodowy Valvoline Rajd Małopol
Valvoline Rajd Małopolski. Policja uczula na utrudnienia

Od 6 do 8 czerwca na terenie powiatu wadowickiego odbędzie się rajd samochodowy Valvoline Rajd Małopolski. Policja uczula kierowców na utrudnienia w ruchu drogowym.

Uroczyste otwarcie rajdu zaplanowano na czwartkowy (6.06) wieczór. O godzinie 20:00 zawodnicy oraz samochody rajdowe pojawią się na wadowickim rynku, by rozpocząć Valvoline Rajd Małopolski.

Prawdziwe ściganie ruszy w piątkowe (7.06) popołudnie, na które zaplanowano pięć odcinków specjalnych. Najpierw załogi zmierzą się z całkiem nową próbą Barwałd o długości 9,72 km (start o 15:48), na której zaplanowano łącznik szutrowy oraz — po raz pierwszy w tym rajdzie — przejazd przez tzw. water splash. Następnie stawka stanie na starcie próby Mucharz (start o 16:11), znanej z ubiegłego roku, jednak z odwróconej konfiguracji — ze startem w Łękawicy, gdzie Gmina Stryszów przygotowuje wyjątkowy punkt kibica z dodatkowymi atrakcjami, poczęstunkiem i technicznym nawrotem na trasie przejazdu. Po dwóch oesach załogi zjadą na przegrupowanie pod Młyn Jacka Hotel&SPA, po którym udadzą się na 30-minutowy serwis w Wadowicach. Po nim czekają ich kolejne dwa przejazdy prób Barwałd (18:44) i Mucharz (19:07), by po przegrupowaniu i serwisie B wystartować w krótkim, ale niezwykle widowiskowym odcinku specjalnym dedykowanym kibicom. Będzie to próba Wadowice, wytyczona w ścisłym centrum miasta — ze strefą kibica na Rynku i dodatkowymi atrakcjami.

Sobotnia (8.06) pierwsza pętla złożona zostanie z trzech odcinków specjalnych znanych z poprzednich edycji rajdu. OS 6 to mierząca 9,3 km próba Stryszów (start o godzinie 7:48), z trudną partią do mety, po odświeżonym asfalcie. Następnie załogi rywalizować będą na odcinku Zawoja (14,35 km, godz. 8:41), który w poprzedniej edycji rozgrywany był w piątek. Pętlę zakończy OS 8 Maków Podhalański (4,32 km, godz. 9:39), w odwróconej konfiguracji — z metą w Makowie, a także z nowym łącznikiem szutrowym i hopą na szczycie Makowskiej Góry. Po serwisie załogi ponownie pokonają próby Stryszów (godz. 11:52) oraz Zawoja (12:45).

Finałową pętlę stanowić będą trzy odcinki specjalne: Stryszów (15:08), Zawoja (16:01) oraz dodatkowo punktowany RMF FM Power Stage Maków Podhalański, w wydłużonej wersji — ze zjazdem do centrum miasta (5,45 km, godz. 17:29). W Makowie zorganizowana zostanie strefa kibica wraz z telebimami i atrakcjami dla rodzin, a dzień zwieńczy ceremonia wręczenia nagród i koncerty zaproszonych gwiazd. Rajd w cyklu CEZ, RSMP i Millers Oils HRSMP mierzy łącznie nieco ponad 124 kilometry, które stanowią ponad 31% długości całej trasy.

Od czwartku (6.06) od godziny 6:00 do soboty (8.06) do godziny 22:00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu związana z utworzeniem parku serwisowego rajdu. Zostanie zamknięta ul. Sienkiewicza od ul. Wojska Polskiego do ul. Teatralnej oraz od ul. Wojska Polskiego do ul. Nadbrzeżnej 77a oraz w kierunku ul. Józefa Piłsudskiego bez skrzyżowania.Mieszkańcy tych ulic otrzymali specjalne nalepki na samochody, tak by mogli dojechać do swoich posesji.

Na potrzeby rajdu zostanie zamknięty przystanek na ul. Sienkiewicza. A w piątek (7.06) wyjątkowo zostanie również  zamknięty górny parking na dworcu autobusowym. Zamknięty zostanie również parking na ul. Nabrzeżnej, przez co w czwartek (6.06) nie odbędzie się w tamtym miejscu targ.

Policja apeluje do kierowców  o cierpliwość, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

 

 

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.