Szybka jazda, ucieczka, zły stan techniczny maszyny i wygięta tablica rejestracyjna z innego pojazdu: 2
Motocyklista złapany przez policjantów miał sporo na sumieniu

Szybka jazda, ucieczka, zły stan techniczny maszyny i wygięta tablica rejestracyjna z innego pojazdu: 25-letni motocyklista narobił sobie sporo kłopotów...

W niedzielę (26.05) policjanci z wadowickiej drogówki, w rejonie zapory w Świnnej Porębie (gmina Mucharz) zauważyli kilku motocyklistów, z których jeden miał odgiętą tablicę rejestracyjną.

W związku z powyższym, a także licznymi zgłoszeniami mieszkańców w ostatnim czasie, odnośnie szybkiej jazdy kierujących jednośladami, mundurowi zawrócili za nimi celem podjęcia kontroli drogowej. Motocykliści zostali ujawnieni na ulicy Zegadłowicza w Wadowicach, gdzie zatrzymali pojazdy w miejscu niedozwolonym. Gdy patrol skręcił w ich stronę, kierujący motocyklem, który miał wygiętą tablicę rejestracyjną, wskoczył na motor w celu odpalenia go, ale bezskutecznie. Został zatrzymany do kontroli – poinformowała  nas starszy aspirant Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Motocyklistą okazał się 25-letni mieszkaniec Krakowa. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a motocykl nie jest zarejestrowany i nie ma też obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC). Ponadto pojazd był w złym stanie technicznym m.in. nie był wyposażony w kierunkowskazy, nie posiadał lusterek zewnętrznych i miał wycieki płynów eksploatacyjnych. Jak się dalej okazało, tablica rejestracyjna były od innego motocykla.

Pod koniec ubiegłego roku weszły w życie nowe przepisy karne regulujące kwestię związaną z używaniem tablic rejestracyjnych. Za używanie tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 25-latek poniesienie również konsekwencje w związku z popełnionymi wykroczeniami.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+17 #1 Brawo 2024-05-28 13:57
I w najważniejszym momencie kiedy chciał uciekać, ten jego złom nie odpalił:)
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.