Nad Andrychowem przeszła potężna ulewa, która zalała kilka ulic.
Potężna ulewa przeszła nad Andrychowem

Nad Andrychowem przeszła potężna ulewa, która zalała kilka ulic.

Od kilku dni meteorolodzy ostrzegają o zagrożeniach związanych z burzami i intensywnymi opadami deszcze. Podobnie jest w piątek (24.05): do mieszkańców przed południem został rozesłany alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa związany z burzami, opadami i porywami wiatru.

Po godzinie 12:00 nad Andrychowem przeszła potężna ulewa, kilka ulic zostało dosłownie zalanych wodą, bo kanalizacja deszczowa nie nadążała z odprowadzaniem takiej ilości wody, co powodowało utrudnienia dla kierowców.

Zalana została też hala jednego z zakładów przy ulicy Batorego, z kolei na ulicy Legionów z powodu intensywnych opadów na bruk spadło kilka dachówek, na szczęście nikt nie ucierpiał, zagrożeniem zajęli się strażacy z JRG Andrychów.

Tymczasem taką pogodę synoptycy zapowiadają do wieczora.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.