Policjanci zatrzymali po pościgu 43-letniego kierowcę Alfa Romeo, który nie zatrzymał się do kontrol
W Izdebniku policja zarekwirowała busa

Policjanci zatrzymali po pościgu 43-letniego kierowcę Alfa Romeo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki mężczyzna doprowadził do kolizji z radiowozem. Miał powody aby uciekać przed mundurowymi...

Do zdarzenia doszło w niedzielę (14.04) w miejscowości Barwałd Dolny. Policjanci ruchu drogowego pełniący tam służbę zauważyli samochód marki Alfa Romeo, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h. Kierowca ten na widok patrolu skręcił w jedną z bocznych ulic. Mundurowi pojechali za nim i próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez policjantów. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg.

Kierowca uciekał przez Barwałd Dolny, Wadowice i Tomice, gdzie policjanci Rewiru Dzielnicowych zastosowali blokadę przy użyciu oznakowanego radiowozu. Kierowca alfy doprowadził do zderzenia z blokującym mu drogę pojazdem i kontynuował ucieczkę przez Witanowice, Wyźrał, Tłuczań, Nowe Dwory, Brzeźnicę, Jaśkowice i Paszkówkę, gdzie mundurowi stracili go z oczu.

W trakcie pościgu dyżurny ustalił właściciela tego samochodu i skierował w jego miejsce zamieszkania patrol z kalwaryjskiego komisariatu. Policjanci na posesji zauważyli ścigany pojazd, a w budynku znajdował się  mężczyzna. To  43-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który przyznał się, że to on prowadził pojazd  marki Alfa Romeo. 43-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,69 promila alkoholu – - poinformowała nas starszy aspirant Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 Kierowca 2024-04-16 13:37
Na koniu go gonili że im uciekł przez prawie cały powiat.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.