Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Wadowic przeprowadzili kolejną akcję „Alkohol i narkotyki”
Kolejna antypijacka i antrynarkotykowa akcja policji na wadowickich drogach

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Wadowic przeprowadzili kolejną akcję „Alkohol i narkotyki” na terenie powiatu, w trakcie których ujawnili nietrzeźwego kierowcę.

Pijani kierowcy stwarzają ogromne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu, a jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, mogąc skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.  Stąd ciągłe wyrywkowe kontrole na drogach czy wręcz całodzienne akcje mundurowych.

Podczas przeprowadzonych we wtorek (2.04)  wojewódzkich działań „Alkohol i narkotyki” na terenie powiatu wadowickiego, które były realizowane w godzinach od 6:00 do 9:00, policjanci przebadali łącznie 586 kierowców.

W konsekwencji zatrzymali jednego kierującego będącego pod wpływem alkoholu. Kierowca opla został zatrzymany do kontroli drogowej około godziny 8:30 na terenie gminy Lanckorona. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie kierowcy 0,54 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mieszkaniec powiatu wadowickiego za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Pamiętajmy, że pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy o rozsądek na drodze!

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.