Gałęzie na ulicach i drzewach, a także na trakcji kolejowej, wiele domostw bez prądu, naderwane dachy
Wichura narobiła sporo strat. Pięć osób w Małopolsce straciło życie

Gałęzie na ulicach i drzewach, a także na trakcji kolejowej, wiele domostw bez prądu, naderwane dachy. Wichura daje się we znaki. W Małopolsce pięć osób straciło życie w wyniku przygniecenia przez przewracane przez wiatr drzewa.

To nie były spokojne święta. W naszym regionie w Lany Poniedziałek (1.04) wiał bardzo silny wiatr. Pięć osób, w tym dwoje dzieci, zginęło  w Zakopanem i Rabce-Zdroju, przygniecione przez drzewa powalone pod naporem huraganowego wiatru. Mieszkańcy otrzymali alerty RCB z ostrzeżeniem, również mundurowi zaapelowali o rozwagę i niewychodzenie z domu bez potrzeby

 

W powiecie wadowickim doszło do wielu awarii sieci energetycznych, wielu mieszkańców m.in. z Jaroszowic, Kleczy, Barwałdu Dolnego, Barwałdu Średniego, Łękawicy, Dąbrowki, Stryszowa, Zakrzowa, Wadowic, Barwałdu Górnego, Rokowa, Babicy, Marcyporęby czy Wysokiej pozbawionych było bądź jest dostaw prądu. Tauron w dalszym ciągu usuwa awarie.

Strażacy odnotowali kilka interwencji związanych z przewróconymi na drogi bądź budynki konarami drzew.

W bloku nr 24 na osiedlu Pod Skarpą w Wadowicach silny wiatr uszkodził poszycie dachu.

 

W Kleczy Dolnej na trakcję sieciową spadło drzewo. Z tego powodu zatrzymano na kilkadziesiąt minut pociąg.

Niestety według prognoz w najbliższych godzinach przewiduje się również silny wiatr wiejący z prędkością 35 do nawet 75 km/h.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 Madmax 2024-04-02 13:49
A tej Jagi Miss kacony nie porwało???
Cytować
+1 #2 patryk 2024-04-02 20:38
w barwaldzie dolnym na ul.wiejskiej na przeciwko przepompowni ,stoi duze,wysokie zgnile drzewo,zagrazaj ace upadkiem grubych konarow na ulice oraz wysokie napiecie. zagraza zyciu przechodniow.st wierdzila to straz oraz pogotowie energetyczne.na sz soltys ani wladze nic nie robia aby zapobiec niebezpieczenst wu.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.