Policja prowadzi dochodzenie w sprawie pożaru w piwnicy jednego z bloków na osiedlu XX-lecia w Wadowica
Podpalenie? Policja ustala przyczyny pożaru w piwnicy bloku na osiedlu XX-lecia

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie pożaru w piwnicy jednego z bloków na osiedlu XX-lecia w Wadowicach. Straty są spore.

Jak już informowaliśmy, w czwartek (28.03) przed godzina 22:00 służby ratunkowe otrzymały informację o pożarze w jednej z piwnic na osiedlu XX-lecia w Wadowicach.  Ogień jak i  zadymienie było spore. Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków zawodowych z JRG Wadowice, JRG Andrychów, druhów ochotników z OSP Chocznia, policję a także pogotowie gazowe, które odcięło dopływ gazu do budynku. Ewakuowano część mieszkańców.

 

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Po niej mieszkańcy wrócili do swoich domostw. Jednak jeszcze długo w klatce jak i mieszkaniach unosić będzie się zapach spalenizny.

Straty wstępnie oszacowano  na około 60 tysięcy złotych, natomiast udało się uratować mienie o wartości około 3 milionów złotych – poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.

W piwnicy spłonęły opony, sprzęt elektryczny i rzeczy wykonane z plastiku. Wystawiono je przed budynek, zajmą się nimi odbiorcy odpadów. Pomieszczenia piwniczne będą wymagały remontu.

 

Jak przekazał nam rzecznik wadowickich strażaków, prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez nieustaloną osobę. Czy celowe czy nieumyślne, na razie nie wiadomo. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi policja.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.