Jak się okazuje, do złapania seryjnego warszawskiego złodzieja katalizatorów w Wadowicach mocno przyc
Wadowickie kamery pomogły złapać złodzieja katalizatorów

Jak się okazuje, do złapania seryjnego warszawskiego złodzieja katalizatorów w Wadowicach mocno przyczynił się nowy monitoring miejski.

W piątek (1.03) policja zatrzymała seryjnego złodzieja katalizatorów, który okradał samochody m.in. w Wadowicach. Mieszkańcy mocno plotkowali o zdarzeniu, pojawiły się informację "że było strzelane". Policja jednak nie udzielała zbyt wielu informacji w tym temacie, dopiero w poniedziałek (4.03) przekazując do mediów, jak dokładnie wyglądało zatrzymanie.

Jak się okazuje, do złapania seryjnego złodzieja katalizatorów mocno przydał się nowy monitoring Wadowic.

Dzięki naszemu monitoringowi namierzyliśmy samochód podejrzanego, który policja zatrzymała do kontroli. Na moment zrobiło się niebezpiecznie. Kierowca próbował uciekać. Funkcjonariusze policji strzałami w opony unieruchomili pojazd – poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

W bagażniku policjanci znaleźli 10 wyciętych katalizatorów oraz narzędzia służące do ich demontażu. 37-letni mieszkaniec Warszawy ma już postawione zarzuty.

Warto dodać, że odkąd miasta strzeże ponad 200 kamer nowego monitoringu, policji udało się już zatrzymać kilku złodziejaszków a także namierzyć zaginionego mieszkańca Jaroszowic.

Potencjalni złodzieje więc muszą dwa razy się zastanowić, zanim coś zmalują...

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 /**/ 2024-03-04 17:15
Warszawka i wszystko jasne.
Stolyca, qrwa, stolyca...
Cytować
+16 #2 Kierowca 2024-03-04 17:56
Powtarzałem to od samego początku że pomysł monitoringu był GENIALNY. W moim odczuciu w czasie potrzeba dołożyć więcej kamer by objąć nimi wszystkie miejskie parkingi ( jeśli jeszcze nie są ) bo tam najczęściej dochodzi do problemów że ktoś uciekł, coś ukradł, rozwalił, potem stopniowo dokładać np. na ścieżkach. Nie muszą być one monitorowane przez pracownika tylko by było nagranie np. z możliwością cofnięcia do np. tygodnia wstecz - na zasadzie przychodzę podaje obszar i zakres czasowy i nagranie jest sprawdzane.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.