Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej nagrodził druha Artura Bartoszka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kal
Burmistrz nagrodził bohaterskiego druha, który uratował życie mieszkańca

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej nagrodził druha Artura Bartoszka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalwarii Zebrzydowskiej za wyjątkową obywatelską postawę. Strażak uratował życie mieszkańca, który na ulicy dostał zawału.

Jak już informowaliśmy, tydzień temu, w sobotę 17 lutego w godzinach wieczornych na parkingu przy centrum handlowym przy ulicy Krakowskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej jeden z mieszkańców stracił przytomność i osunął się ziemię. Na szczęście wśród świadków zdarzenia był Artur Bartoszek, druh ochotnik z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Strażak błyskawicznie i sprawnie rozpoczął akcję udzielania pierwszej pomocy do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Kiedy pojawiła się karetka, mężczyznę przejęli ratownicy. Trafił do szpitala, gdzie dochodzi do zdrowia.

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty nagrodził druha Artura Bartoszka  za wyjątkową obywatelską postawę.

Jak podkreśla kalwaryjski magistrat, przypadek ten pokazał, że każdy z nas może być bohaterem ratując życie drugiego człowieka w najmniej oczekiwanym momencie.


Jedynym skutecznym sposobem przywrócenia akcji serca (w warunkach nieambulatoryjnych) jest natychmiastowe przystąpienie do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, prowadzonej w cyklach po 30 uciśnięć i 2 oddechy. Przeżycie pacjenta z nagłym zatrzymaniem krążenia zależy od natychmiastowego podjęcia skutecznej resuscytacji krążeniowo-oddechowe

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.