Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przeprowadzili działania pod nazwą
Wsiadł na rower mając 3 promile

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przeprowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki” na terenie powiatu, w trakcie których ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą został rowerzysta, który wsiadł na jednoślad mając 3 promile alkoholu.

Jak poinformowała nas starszy aspirant Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, w poniedziałek (12.02)  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy przeprowadzili kolejne działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki” mające ma celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających i przez to zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Policjanci przebadali łącznie 1123 kierujących. W konsekwencji zatrzymali 1 nietrzeźwego kierujący samochodem marki Ford. Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej w Tomicach. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,56 promila. Mieszkaniec powiatu wadowickiego stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Z kolei w Nidku, mundurowi zatrzymali do kontroli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Okazało się, że 45-latek wsiadł na jednoślad mając w organizmie 1,8 promila alkoholu. Rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Rekordzistą okazał się jednak 54-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który kierował rowerem mając w organizmie pod 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej na terenie Wadowic. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, kierujący rowerem został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 złotych.

Pamiętajmy, że pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy o rozsądek na drodze!

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.