Gaszą pożary, ratują ludzkie życie, sprzątają jezdnię po kolizjach, wypadkach i silnikowych. Inter
Kot utknął na drzewie. Nietypowa akcja strażaków w Andrychowie

Gaszą pożary, ratują ludzkie życie, sprzątają jezdnię po kolizjach, wypadkach i silnikowych. Interweniują również czasem, kiedy trzeba zdjąć z drzewa... kota. Tak było w Andrychowie na ulicy 27 stycznia.

Nasi strażacy gaszą pożary, ratują ludzkie życie podczas wypadków drogowych, porządkują także drogę po kolizjach i wyciekach płynów eksploatacyjnych. Ale to nie wszystko: jeśli trzeba, usuną też gniazdo szerszeni, czy ściągnąć... kota, który nie potrafi zejść z drzewa.

Przy takim nietypowym zdarzeniu interweniowali we wtorek (6.02) przed południem strażacy z JRG Andrychów na ulicy 27 Stycznia. Zwierza, który zginął kilka godzin wcześniej jednej z mieszkanek,  wszedł na drzewo i nie bardzo wiedział, jak z niego zejść. Dodatkowym niebezpieczeństwem był fakt, że cały czas miał zapiętą smycz oraz obroże co w przypadku zaplątania się w gałęzie, bardzo źle mogło się skończyć dla niego.

 

Strażacy szybko i fachowo przy pomocy drabiny dostali się do miauczącego i przerażonego kocura. Został ściągnięty na ziemię i nieco przestraszony ale wyraźnie szczęśliwy, wrócił do właścicielki.

Wszystko zatem dobrze się skończyło.

(MG)
(zdjęcia: WB)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 Krzysztof 2024-02-06 15:49
Brawo.Brawo
Cytować
-5 #2 Oczy otwarte 2024-02-06 21:46
Do czego to doszło aby lazic za kotem po drzewach?? Sam wlazl to i sam zejdzie, nie znacie kotów, a one madrzejsze niż się wam wydaje.
Cytować
-1 #3 Wadowice 2024-02-06 22:33
Cytuję Oczy otwarte:
Do czego to doszło aby lazic za kotem po drzewach?? Sam wlazl to i sam zejdzie, nie znacie kotów, a one madrzejsze niż się wam wydaje.

No chyba że są na smyczy... i smycz owineła się wokół gałęzi.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.