Jak donoszą nam czytelnicy, na wielu wadowickich kamienicach czy blokach wiszą spore sople, które stan
Uwaga na sople! Można stracić zdrowie a nawet życie!

Jak donoszą nam czytelnicy, na wielu wadowickich kamienicach czy blokach wiszą spore sople, które stanowią śmiertelne zagrożenie dla przechodniów. Uważajcie!

O kilku dni zimowa aura nie odpuszcza, z czego cieszą się najmłodsi, czy miłośnicy białych sportów. Gorzej z kierowcami, drogowcami czy zarządcami budynków...

Nocne mrozy zaś w dzień lekka odwilż i spore słońce powodują, że jak informują nas czytelnicy, w Wadowicach na wielu kamienicach czy blokach zwisają potężne sople, stanowiąc spore zagrożenie zdrowia jak i życia dla idących chodnikami przechodniów.

 

Część właścicieli i zarządców  kamienic pomyślało o tym, ustawiając przy murach żerdzie czy taśmy, czy wręcz zamawiając zwyżki aby usunąć zagrożenie ale niestety  jest ich niewielu.

 

Warto przypomnieć, że to właśnie właściciel nieruchomości albo jej zarządza ma zadbać o usunięcie lody czy śniegu z dachu czy rynien aby nie zagrażał przechodniom. Zazwyczaj zaniedbanie takiego obowiązku kończy się upomnieniem Straży Miejskiej czy policji, ale można też dostać mandat karny w kwocie nawet 500 złotych.

Chodząc chodnikami  trzeba więc uważać a najlepiej chodzić środkiem aby uniknąć przykrej niespodzianki spadającej z góry. Przynajmniej aż wszystko co zalega na dachach stopnieje. Według prognoz, w najbliższych dniach czeka nas niewielkie ocieplenie i niewielkie opady śniegu.

Za to będą spadać sople...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+17 #1 dojna zmiana 2023-12-08 10:38
brać więzniów do odsnieżania będą mieć przyjemne z pożytecznym
Cytować
+13 #2 Smyk 2023-12-08 11:39
Śniegu nikt nie odgarnia i straż miejska nic nie robi!!!!!! A co dopiero soplami się będą przejmować....
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.