Policjanci zatrzymali na ulicach Andrychowa kierujących hulajnogami elektrycznymi, którzy znajdowali si
Po pijaku jeździli hulajnogami elektrycznymi. Policja wlepiła im wysokie mandaty

Policjanci zatrzymali na ulicach Andrychowa kierujących hulajnogami elektrycznymi, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu. Mężczyźni zostali ukarani słonymi mandatami.

W niedzielę (26.11) policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego andrychowskiego komisariatu zauważyli na ulicy Przemysłowej dwóch mężczyzn, którzy jadąc hulajnogami elektrycznymi mieli wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mundurowi zatrzymali ich do kontroli. Jak się okazało obaj wcześniej spożyli alkohol.

19-letni mieszkaniec gminy Andrychów miał w organizmie 0,81 promila alkoholu, natomiast u drugiego kierującego, 19-letniego mieszkańca gminy Wieprz, urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało 0,46 promila alkoholu – poinformowała nas starszy aspirant Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W związku z popełnionymi wykroczeniami pierwszy z mężczyzn został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych, z kolei drugi – mandatem w kwocie 1 tysiąc złotych.

Policja apeluje o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1 tysiąc złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2,5 tysiąca złotych.                     

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 Ha ha 2023-11-28 13:36
Drogie to ich picie wyszło.
Cytować
-9 #2 XDDDDDD 2023-11-28 13:41
Brawo, ambitni funkcjonariusze . ) 0.4 to chyba ledwo stal na nogach, bylo im wlepić po 5tys, zwlaszcza ze nie pracują i po dupach dostaną rodzice - a w tych czasach ludzie liczą pieniążki.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.