Zimowe opony i mierzenie siły na zamiary to podstawa przy takich warunkach, jakie mamy teraz na drogach
Jaki kraj, tacy drifterzy...

Zimowe opony i mierzenie siły na zamiary to podstawa przy takich warunkach, jakie mamy teraz na drogach w regionie. Kierujący tym skuterem jadący aleją Wolności w Wadowicach to doskonały tego przykład....

Spadł pierwszy większy śnieg w tym sezonie zimowym i wygląda na to, że jak co roku, taka aura zaskoczyła drogowców, bo w wielu miejscach drogi są nieodśnieżone i śliskie. Kierowcy nie mają łatwo, bo we wtorek (28.11) od rana sypią się kolizje.

O tym, że dobre ogumienie to podstawa a jazda na letnich oponach w taką pogodę to nie najlepszy pomysł, doskonale udowadnia krótki filmik nadesłany przez jednego z naszych czytelników. Widać na nim jak mężczyzna jadący na skuterze z raczej niedostosowanym ogumieniem do warunków pogodowych, mocno walczy z grawitacją i tarciem (a raczej jego brakiem...).

I chociaż  komentarze w rodzaju "Jakie miasto tacy drifterzy" czy "Od razu przypomina mi się były Bzdurmistrz i jego pochwała zimowej jazdy na rowerze, najlepiej z dwójką dzieci" wywołują uśmiech na twarzy, to odsuwając żarty na bok, takie sytuacje są niestety w rzeczywistości mało śmieszne,  bo tacy użytkownicy dróg stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale dla innych... Mamy nadzieję, że pan dojechał bezpiecznie do celu...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 Piter 2023-11-28 11:53
Nie żebym pochwalał zachowanie Pana na skuterze, ale to jak dziś wyglądają drogi to jest jakiś żart.
Co to mają być za pługi, że jeżdżą a śnieg nadal zostaje na drodze? Może pora zainwestować w porządne szczotki?
Cytować
+10 #2 Mieciu 2023-11-28 13:04
Ja również mogę zrozumieć tego kierowcę, patrząc jak wygląda komunikacja zbiorowa do niektórych miejscowości, to człowiek chwyta się wszelakich sposobów żeby z nich się wydostać a nie każdy posiada samochód.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.