Na wyjeździe z kalwaryjskiego dworca autobusowego na krajówkę, zarządzca drogi postawił w końcu zna
Na wyjeździe z kalwaryjskiego dworca stanął znak STOP

Na wyjeździe z kalwaryjskiego dworca autobusowego na krajówkę, zarządzca drogi postawił w końcu znak STOP. Będzie bezpieczniej?

Leżąca w ciągu drogi krajowej nr 52 ulica Krakowska w okolicach dworca autobusowego w Kalwarii Zebrzydowskiej nie ma dobrej sławy. Na pasach w tym miejscu dochodziło do wielu kolizji i wypadków, niestety nawet śmiertelnych. Doświetlano przejścia dla pieszych, apelowano do pieszych czy kierowców.

Co drudzy niestety bardzo często jadą tutaj o wiele za szybko, niż pozwalają znaki. Nie da się ukryć, że niebezpieczne sytuacje prowokowali też kierowcy busów i autobusów wyjeżdżający z dworca, często wymuszając na innych pierwszeństwo.

Zarządza drogi postanowił i z tym coś zrobić i w tym tygodniu ustawiono tutaj znak STOP przy wyjeździe. Być może ostudzi to zapał niektórych zbyt wyrywnych kierujących i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w tym miejscu.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 Lolo 2023-11-19 13:16
Dzięki Patryk , jeszcze zrób porządek na dworcu w Wadowicach z Tymi kierowcami :D
Cytować
+2 #2 Xxx 2023-11-19 18:58
Na pewno znak STOP coś zmieni
Cytować
-5 #3 Sata 2023-11-19 21:37
Często znak stop jest ustawiany w miejscach z dużą widocznością nie potrzebnie bo spowalnia to ruch na drodze, bardziej bym był za tym żeby edukować debili którzy trzymają lyjce
Cytować
-1 #4 Sata 2023-11-19 23:11
Media mają więcej uprawnień to może Guzik zbada to?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.