Na Pańskiej Górze Straż Miejska złapała 60-latka, który zbierał tam drewno. Grozi mu spora kara, t
Część mieszkańców wcale nie potępia 60-latka, którego złapała Straż Miejska na Pańskiej Górze

Na Pańskiej Górze Straż Miejska złapała 60-latka, który zbierał tam drewno. Grozi mu spora kara, tymczasem mieszkańcy nie potępiają jego czynu, a nawet go bronią i chcą pomóc.

W  czwartek (16.11)  przed godziną 10:00 operator monitoringu wizyjnego obejmującego teren Pańskiej Góry w Andrychowie  zarejestrował kradzież drewna znajdującego się w pobliżu pasa drogowego ulicy Tadeusza Kościuszki, należącego do Zarządu Rodzinnych Ogródków Działkowych Pańska Góra. Patrol strażników Straży Miejskiej  zatrzymał „na gorącym uczynki” sprawcę 60 letniego mężczyznę mieszkańca Andrychowa, przygotowującego kawałki drewna do dalszego transportu. Drewno zostało w całości odzyskane i zabezpieczone. Za powyższe wykroczenie sprawcy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 5 000 złotych. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

I chociaż kradzież to kradzież i nie ma co mieć pretensji do strażników, że wykonywali swoją pracę, sporo mieszkańców broni 60-latka. W komentarzach m.in. na naszym portalu możemy przeczytać m.in.: "Ale afera kryminalna . Drewno by może zgniło a tak chłop by sobie napalił nim w piecu a nie śmieciami . To sygnał ,że idzie sroga zima !", "Chłop sprzątał las no ale cóż Polak Polakowi chamem sekula sekulorum amen", "Dokładnie, wystarczy wejść do dowolnego lasu u nas i zobaczyć jakie dorodne gałęzie leżą i gniją, bo przy wycince biorą dorodne pnie, albo spruchniałe, połamane, głównie brzozy, niejedna osoba by chętnie posprzątała las z takich gałęzi, i leśnicy by mieli spokój bo drogi przejezdne i ktoś opał na zimę, no ale lepiej od razu nazwać go złodziejem. Do takiego wózeczka to by pewnie zabrał dwa takie klocki, które jak widać nie są pierwszej świeżości", "Ciekawe czy jak quady i motocykle wjeżdżają w takie tereny, to monitoring też tak żarliwie reaguje", "Wstydźcie się raczej dręczyć takiego człowieka : Zima nadchodzi ; drewno zgnije a człowiek zamarznie !! .. zgroza ! : w takim wózeczku to pewno , by wszystkie dzrzewa z lasu wywiózł .... Medal łapaczom za głupotę i krótkowzroczność tępą", "E tam, wpłacą 10 złotych na cel charytatywny i będą się nazywać mecenasem dobroci albo czymś w ten deseń".

U kolegów z andrychowskiego portalu pojawiły się też oferty pomocy mężczyźnie, w postaci przywózki potrzebnej ilości opału na zimę.

Wygląda na to, że z naszym  społeczeństwem nie jest jeszcze tak źle...


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+18 #1 Religie Świata 2023-11-18 10:20
Jeżeli Straż Miejska jest tak biegła to może wymieni min. 3 dowolne Religie Świata ?
+17 #2 Waran Kojtyła 2023-11-18 10:27
To nie jest kradzież tylko akcja ekspropriacyjna . ;-)
+12 #3 Religie Świata 2023-11-18 10:52
Pierwsze pytanie dotyczy religii świata. Uczeń został poproszony, aby wymienić trzy. Odpowiedział:
"Cojapaczaizm, dariuszanizm i patataizm".
Natomiast na pytanie "Podaj po jednej cesze do każdej z religii", pojawiła się odpowiedź:
"Wiara w Kota Paczacza, kąpiel w wannie z szampanem, patatajanie na jednorożcu"

https://kobieta.onet.pl/rodzina/nastolatek/zazartowal-na-kartkowce-z-religii-internautom-sie-to-nie-spodobalo/0pdrs6s?utm_source=onetsg_fb&utm_medium=social&utm_campaign=onetsg_fb_48h&utm_term=autor_11&fbclid=IwAR0DTw9m0MIuEUsexgy9m9iOltgdNNTe7V_vfKNw8LnpRaoVQUY8MPETIqw
+39 #4 Jacek 2023-11-18 11:00
Sasiny, Czarnki, Morawieckie kradną miliony a nam zabraniają zbierania chrustu....
Macie swój PiS.
-19 #5 berek 2023-11-18 12:01
W tym kraju zawsze było ciche przyzwolenie na złodziejstwo.Ki edyś „ załatwiało” się coś z zakładu pracy i też nikt nie nazywał tego złodziejstwem.
-26 #6 berek 2023-11-18 12:01
W tym kraju zawsze było ciche przyzwolenie na złodziejstwo.Ki edyś „ załatwiało” się coś z zakładu pracy i też nikt nie nazywał tego złodziejstwem.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.