Kilkanaście kontroli drogowych i zatrzymane dowody rejestracyjne to efekt działań prowadzonych przez p
Wadowicka drogówka wzięła się za tuningowane samochody

Kilkanaście kontroli drogowych i zatrzymane dowody rejestracyjne to efekt działań prowadzonych przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Działania są realizowane na terenie powiatu na rzecz bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci ruchu drogowego z Wadowic systematycznie realizują działania na drogach powiatu, które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa wśród kierowców i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oprócz stanu trzeźwości kierowców czy rozwijanej przez nich prędkości, funkcjonariusze sprawdzają także stan techniczny pojazdu i ważność badań technicznych. Dodatkowo istotnym elementem prowadzonych działań jest eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów naruszających normy emisji hałasu.

W ciągu ostatniego miesiąca, mundurowi podczas patrolowania podległego rejonu służbowego, zwracali uwagę na pojazdy przekraczające dopuszczalne normy limitów emisji hałasu. W trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 19 takich pojazdów i zatrzymali łącznie 16 dowodów rejestracyjnych. Rekordzistą okazał się kierujący fordem  zatrzymany do kontroli drogowej w Kleczy Dolnej. Prowadzone przez niego auto generowało poziom hałasu wynoszący 117 dB. Funkcjonariusze ukarali kierujących mandatami na łączną kwotę blisko 18 tysięcy złotych. Działania tego typu będą kontynuowane na terenie powiatu – poinformowała nas starszy aspirant Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

 

Policjanci zatrzymali również dowody rejestracyjne za przyciemnione szyby boczne i lampy, ale głównie nieprawidłowości dotyczyły naruszeń wymagań ochrony środowiska w zakresie przekroczeń norm hałasu.

Polskie prawo definiuje cztery górne limity emisji hałasu:
- 93 dB w samochodach z silnikiem benzynowym;
- 96 dB w samochodach z silnikiem wysokoprężnym;
- 94 dB w motocyklach z silnikiem o pojemności nieprzekraczającej 125 cm ³;
- 96 dB w motocyklach z silnikiem o pojemności przekraczającej 125 cm ³.

 

Mundurowi przypominają, że zgodnie z przepisami, za zbyt głośny układ wydechowy grozi kara grzywny. Oprócz tego policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu co oznacza kolejne koszty związane z koniecznością usunięcia modyfikacji lub usterek i wizyty na badaniu w stacji kontroli pojazdów.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-24 #1 Marcin 2023-11-14 11:52
18k mandatu?! za co?
Cytować
+22 #2 Tłumik 2023-11-14 12:11
Cytuję Marcin:
18k mandatu?! za co?

Rozumiesz cymbale co znaczy „łącznie”?
Cytować
+25 #3 prost 2023-11-14 13:19
wreszcie młodzież z wiejskich bolidów może choć trochę się zastanowi, że drogi to nie tory wyścigowe
Cytować
+14 #4 K7 2023-11-14 15:25
Czy policjanci teraz dopiero dostali miernik hałasu ? Gdzie byliście w lecie jak łepki jezdziły na skuterkach z wybebeszonymi tłumikami póznym wieczorem ?
Cytować
+21 #5 Adrian 2023-11-14 16:32
Takie kontrole to powinny byc normy a nie pokazówki. Zaciemnione, poniżone, gruzy z waidrowydechem albo inną pierdzirurką służacą za przedłużenie męskości własciciela powinny byc wożone na zloty na lawetach a nie jeżdzic po drogach. Przez takie samoróbki płacimy wyższe OC, oraz podnoszą normy spalania, bo nawet 20 letni samochód utrzymany w mairę trzyma wsztskie paramentry, a a takie rozgrzebane BMW trzyma sie tylko na kicie nałożonym przez Turka z berlinskiego komisu, który płakał, ale ze śmiechu, jak sprzedawał ten złom.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.