W Kleczy Dolnej odbędą się ćwiczenia ratownicze, których tematem będzie prowadzenie działań ratow
Do Kleczy zjadą się strażacy z całej okolicy. Co tam się będzie działo?

W Kleczy Dolnej odbędą się ćwiczenia ratownicze, których tematem będzie prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych w obiektach produkcyjno-magazynowych. Do tej miejscowości zjadą się strażacy zawodowi i ochotnicy z całej okolicy.

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, w czwartek (9.11) na terenie Przedsiębiorstwa Pszczelarskiego Tomasz Łysoń Sp. z o.o. Spółka Komandytowa w miejscowości Klecza Dolna w godzinach od 10:00 do 14:00, przeprowadzone zostaną powiatowe ćwiczenia ratownicze pod nazwą „Klecza 2023” , których tematem będzie „Prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych w obiektach produkcyjno-magazynowych”.

W ćwiczeniach udział wezmą siły i środki krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z terenu powiatu wadowickiego oraz z sąsiednich powiatów, a także podmioty wspomagające KSRG.

Głównym celem ćwiczeń będzie doskonalenie umiejętności strażaków  w gaszeniu pożarów obiektów produkcyjno-magazynowych, w ewakuacji i udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz dostarczaniu wody na duże odległości. Sprawdzone zostaną także elementy współdziałania sił i środków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych uczestniczących w ćwiczeniach z innymi podmiotami – poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+10 #1 Sylwester 2023-11-07 19:31
Będą ewakuować resztki ludzi których jeszcze nie zwolnili ? W tym roku zwolnionych ok 60 osób więc napewno będzie latwiej
Cytować
-1 #2 Fajnie 2023-11-08 08:04
Zwalniają ciekawe jak na Olx są ogłoszenia pracę tam.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.