Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych z andrychowskiego komisariatu zatrzymali 35-letniego mężczyznę, k
Zatrzymali poszukiwanego. Jechał andrychowską ulicą bez uprawnień

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych z andrychowskiego komisariatu zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Ponadto posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania.

W niedzielę (17.09)  dzielnicowi z Andrychowa ustalili, że po terenie miasta może poruszać się samochodem mężczyzna, który jest poszukiwany. Osoba ta została zatrzymana do kontroli drogowej na ulicy Krakowskiej. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach, policjanci potwierdzili, że jest on poszukiwany przez prokuraturę do ustalenia miejsca pobytu.

Ponadto wyszło na jaw, że 35-letni mieszkaniec gminy Andrychów, decyzją wydaną przez starostę wadowickiego, ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu celem przeprowadzenia z nim czynności – poinformowała nas starszy aspirant Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

Zgodnie z przepisami, kierowca nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami dopuścił się przestępstwa z artykułu 180a kodeksu karnego, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 HaHa 2023-09-18 13:32
Ha ha to nie będą ustalać już miejsca pobytu będzie darmowy wyżywienie opiorunek na koszt podatników.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.