Policjanci zatrzymali 41-letniego dilera narkotykowego, który z towarem przechadzał się ulicami Andryc
41-letni diler narkotykowy zatrzymany z towarem w Andrychowie

Policjanci zatrzymali 41-letniego dilera narkotykowego, który z towarem przechadzał się ulicami Andrychowa. Kryminalni zabezpieczyli przy nim środki odurzające o czarnorynkowej wartości sięgającej 20 500 złotych. Mężczyzna odpowie za posiadanie i handel narkotykami. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W czwartek (14.09) około godziny 21:00 w Andrychowie policjanci Wydziału do zwalczania Przestępczości Narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z krakowskimi i andrychowskimi funkcjonariuszami  podjęli interwencję  wobec  41-latka, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe.

Zaskoczony obecnością kryminalnych, amator środków odurzających szarpał się i próbował ucieczki. Został jednak szybko obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. Miał przy sobie poporcjowaną marihuanę i kokainę, przygotowane do sprzedaży.

W miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli kolejne narkotyki. W szafce kuchennej mężczyzna ukrywał amfetaminę, marihuanę i kokainę. Łącznie zabezpieczono ponad 320 g narkotyków o czarnorynkowe wartości  sięgającej 20500 zł. Dodatkowo kryminalni zabezpieczyli telefony komórkowe, gotówkę w kwocie 15 tys. zł na poczet przyszłych kar, a także sprzęt do porcjowania narkotyków: młynek do suszu, zgrzewarkę do folii i dwie rolki folii do zgrzewania oraz wagi – poinformowała Małopolska Policja.

Mężczyzna spędził noc w Pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W piątek (15.09) został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz udział w obrocie narkotykami. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 50 tysięcy złotych, dozoru policji, zakazu opuszczania kraju.

Grozi mu do 12 lat więzienia.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.