Kilkadziesiąt minut trwała neutralizacja przez strażaków substancji ropopochodnej z nawierzchni leż
Długa plama oleju na obwodnicy

Kilkadziesiąt minut trwała neutralizacja przez strażaków substancji ropopochodnej z nawierzchni leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 wadowickiej obwodnicy. Plama miała kilka kilometrów, rozciągała się od Wadowic w kierunku Choczni. Policja szuka sprawcy wycieku.

W czwartek  (14.09) służby ratunkowe zostały poinformowane o substancji ropopochodnej na nawierzchni leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Piłsudskiego  (wadowickiej obwodnicy) Jak się okazało, plama rozciągała się od Wadowic w kierunku Choczni, miała więc długość kilku kilometrów!

Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Wadowice oraz patrol policji. Akcja neutralizacji substancji trwała blisko kilkadziesiąt minut godziny. W tym czasie kierowców czekały niewielkie utrudnienia.

Policja poszukuje kierowcy samochodu, z którego nastąpił wyciek. Jeśli uda się go ustalić, czeka go mandat: substancje ropopochodne na nawierzchni drogi stanowią spore zagrożenie dla jadących samochodów: mogą doprowadzić do poślizgu i w rezultacie do kolizji czy wypadku.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.