Funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w zespole patrolowo-interwencyjnym w posterunku policji
Pijanego rowerzystę zatrzymał policjant w czasie wolnym

Funkcjonariusz pełniący na co dzień służbę w zespole patrolowo-interwencyjnym w posterunku policji w Brzeźnicy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę. Kierujący jednośladem miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Służba w policji nieodłącznie związana jest z dbaniem o bezpieczeństwo obywateli. Rotę ślubowania mundurowi wypełniają nie tylko podczas zaplanowanej służby, ale także poza nią.

We wtorek (12.09) udowodnił to policjant z Brzeźnicy, który w dniu wolnym, jadąc swoim samochodem po terenie gminy Wadowice zatrzymał pijanego rowerzystę. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na styl jazdy kierującego, który po chwili wywrócił się na środku jezdni. Policjant natychmiast zatrzymał swój pojazd i pobiegł do rowerzysty, sprawdzając czy nic mu się nie stało. Od kierującego rowerem wyczuwalna była woń alkoholu, dlatego stróż prawa powiadomił o zdarzeniu dyżurnego wadowickiej komendy i uniemożliwił rowerzyście kontynuowanie dalszej jazdy.

Policjanci drogówki skierowani na miejsce potwierdzili przypuszczenia funkcjonariusza z Brzeźnicy. 61-letni mieszkanie powiatu wadowickiego miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Nietrzeźwy rowerzysta, zgodnie z nowym taryfikatorem, został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych – poinformowała nas starszy aspirant Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

Dzięki właściwej reakcji policjanta nie doszło do nieszczęścia. 61-latek, kierując w takim stanie rowerem, stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla pieszych i innych kierowców.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.