Zarzut kradzieży usłyszał 41-letni mężczyzna, który ukradł sprężarkę tłokową w jednym z wadow
Okradł wadowicki sklep. Grozi mu 5 lat więzienia

Zarzut kradzieży usłyszał 41-letni mężczyzna, który ukradł sprężarkę tłokową w jednym z wadowickich sklepów. O dalszym losie sprawcy zdecyduje sąd. Mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Wadowic zostali powiadomieni o kradzieży, do której doszło w jednej z placówek handlowych na terenie miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca przedostał się na teren magazynu skąd wyniósł sprężarkę tłokową wartą ponad 800 złotych i pozostawił ją przy ogrodzeniu. Następnie podjechał w to miejsce samochodem i zabrał towar.

Kryminalni jeszcze tego samego dnia ustalili tożsamość sprawcy. Dwa dni później, wspólnie z funkcjonariuszami Rewiru Dzielnicowych zatrzymali 41-letniego wadowiczanina w jego miejscu zamieszkania, gdzie podczas przeszukania znaleźli skradzioną sprężarkę. Towar nie został uszkodzony i powrócił do właściciela. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży, do którego się przyznał – poinformowała nas starszy aspirant Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Kodeks karny za powyższe przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.