Wbrew przesądom, dokładnie 13. września 2010 roku o północy na stałe w sieci zagościł portal Wado
Portal WadowiceOnline.pl ma już trzynaście lat!

Wbrew przesądom, dokładnie 13. września 2010 roku o północy na stałe w sieci zagościł portal WadowiceOnline.pl. Uwierzycie, że jesteśmy z Wami już trzynaście  lat?!

Dokładnie dziś, w środę  (13.09) naszemu portalowi stuknęły trzynaste urodziny! Portal WadowiceOnline.pl jest zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Krakowie do rejestru dzienników i czasopism pod numerem Ns. Rej. Pr 48/11 - według prawa jesteśmy po prostu dziennikiem z całym wynikającym z tego bagażem plusów i minusów. Na stałe w sieci zagościliśmy dokładnie trzynaście lat temu, równo o północy 13. września 2010 roku, wcześniej przez kilka miesięcy (od maja) trwały testy, konfiguracje i powolne wypełnianie treści. Co ciekawe, przez 13 lat mieliśmy tylko dwudniową przerwę związaną ze zmianą platformy i jednodniową związaną z rekonfiguracją. Przez te trzynaście lat "zaliczyliśmy" cztery hostingi a wszystko to w związku z tym, że ciągle się rozrastamy i niektórzy powoli nie dawali rady nas obsłużyć ;)

Tak wyglądała na pierwszym iPadzie testowa wersja strony 11 września 2010 roku:

 

 

Trochę statystyk: przez dwanaście lat opublikowaliśmy 25 097 artykułów, napisaliście u nas 404 546 komentarzy (w sumie to trochę więcej, ale trochę z nich skasowaliśmy... :) ) Nawiązaliśmy współpracę z dziesiątkami instytucji, patronowaliśmy setką wydarzeń sportowych czy kulturalnych. "Dorobiliśmy" się przez te dziewięć lat 20 309 "lobserujących" na Facebooku oraz grupy wiernych fanów, bo dziennie czyta nas od 15 do 20 tysięcy czytelników (a były dni, że było ich nawet ponad 120 tysięcy!) i to nie tylko z Wadowic ale również z Andrychowa, Kalwarii Zebrzydowskiej czy Suchej Beskidzkiej, bo od samego początku relacjonowaliśmy wydarzenia z całego powiatu wadowickiego. Codziennie zaglądają do nas również rodacy przebywający na obczyźnie (z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Norwegii, Stanów Zjednoczonych czy Irlandii), ciekawi, co dzieje się w ich rodzinnym mieście i jego okolicach.

Jako pierwsi w regionie lata temu udostępniliśmy możliwość obejrzenia w całości sesji Rady Miejskiej Wadowi (teraz jest to już ustawowy standard, ale jeszcze kilka lat temu nie było to takie oczywiste...). Jako jedyni zaprezentowaliśmy sporo interesujących wywiadów. Jako pierwsi podaliśmy kilkaset ważnych informacji, na które powoływały się, bądź wykorzystywały nasze materiały (często również niestety bez podania źródła...) nie tylko inne lokalne media a nawet takie medialne tuzy jak RMF FM, TVN24, Interia, Onet, Gazeta Krakowska, Radio Kraków czy bardzo bliski naszym sercom Rynek Kolejowy. Jako jedyni w regionie mamy cieszące się sporym powodzeniem cykle takie jak "Mistrzowie parkowania" czy "Wadowice na starej fotografii".

 

Tak jak przy okazji poprzednich rocznic tak i teraz dziękujemy wszystkim tym, którzy przez te trzynaście lat nas czytali, komentowali, polubili i codziennie do nas wracają. Dziękujemy również wszystkim naszym partnerom, reklamodawcom, a także tym, którzy poświęcając swój czas i wykorzystując swoje zdolności, wspierają nas tekstami, zdjęciami czy informacjami, robiąc to w większości przypadków zupełnie bezpłatnie, hobbystycznie i dla przyjemności.

Bez Was wszystkich nie miałoby to sensu.

 

Odwiedź i polub/zasubskrybuj nas też na:

       

 

 

 

(zespół redakcyjny portalu WadowiceOnline.pl)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Izak 2023-09-13 09:52
Szkoda tylko że z każdym rokiem cenzura u was coraz większa i usuwacie komentarze które nie są po waszej myśli, mimo że nie ma tam grama chamstwa a po prostu inne zdanie niż redaktora.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.