Od połowy wakacji trwa remont leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Krakowskiej w Andrychowie. N
Remontują ulicę, zniknęły "zebry". Piesi i kierowcy uważajcie!

Od połowy wakacji trwa remont leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Niestety z tego powodu z nawierzchni zniknęły "zebry" co może powodować wiele niebezpiecznych sytuacji. Piesi i kierowcy uważajcie!

Od 31 lipca trwa remont nawierzchni  leżącej w ciągu drogi krajowej nr 52 ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Dotyczy to około 1,5 kilometrowego odcinka od  ulicy Wandy Malickiej do Starowiejskiej (od km 32+000 do km 33+700).

Remont był potrzebny ze względu na zły stan nawierzchni, która była w wielu miejscach popękana i była dotąd remontowana doraźnie. Zakres prac obejmuje sfrezowanie wierzchniej warstwy asfaltu (wiążącej i ścieralnej), położenie dwóch warstw nowego asfaltu, poprawienia odwodnienia ulicy, w kilku miejscach naprawiony zostanie też  chodnik.

Niestety jest problem, na który zwróciły Nowiny Andrychowskie. Z powodu remontu z nawierzchni zniknęły "zebry". O tym, że jest tu całkiem sporo przejść dla pieszych informują obecnie jedynie znaki drogowe a kierowcy nie widząc pasów na drodze mogą być zdziwieni nagłą sytuacją, gdy pieszy wejdzie na drogę.

Nie tylko można więc załapać się na mandat w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych, ale także stwarza to niebezpieczne sytuacje.

Tak więc piesi i kierowcy uważajcie! Prace remontowe potrwają do końca września, więc pasy wkrótce zostaną wymalowane.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+5 #1 Adrian 2023-09-12 13:22
Zostają znaki, zasada ograniczonego zaufania do wszystkich i wszystkiego i koncentracja i nic się nikomu nie stanie.
0 #2 Malek 2023-09-14 04:28
Przejście dla pieszych wyznacza znak pionowy. Znaki poziome nie są konieczne

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.