Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie namierzyli i zatrzymali seryjnego złodzieja, który w
Okradał myjnie samochodowe, straty wyceniono na 100 tysięcy złotych

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie namierzyli i zatrzymali seryjnego złodzieja, który włamywał się do urządzeń płatniczych na samoobsługowych myjniach samochodowych, skąd kradł gotówkę. Starty sięgają 100 000 złotych. Podejrzany usłyszał 41 zarzutów.

W okresie od sierpnia 2022 roku do grudnia 2022 roku na terenie powiatu krakowskiego odnotowano liczne kradzieże z włamaniem do urządzeń płatniczych znajdujących się na terenie samoobsługowych myjni samochodowych. Ze zgromadzonych materiałów i ustaleń kryminalnych wynikało, że ten sam sprawca działał na terenie powiatu krakowskiego chrzanowskiego i wadowickiego. Straty na rzecz różnych osób i podmiotów, jakie spowodował sprawca, oszacowano na łączną kwotę ponad 100 000 złotych.

Jak informuje policja, w toku żmudnego dochodzenia, kryminalni wpadli na trop sprawcy i zatrzymali  go 17 grudnia ubiegłego rok, bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa -  gdy  złodziej liczył „łup” skradziony chwilę wcześniej z myjni zlokalizowanej w gminie Czernichów. Podejrzany, którym okazał się 34-latek z powiatu krakowskiego usłyszał zarzuty. W toku dalszego dochodzenia ustalono pełen zakres i dowody  przestępczej działalności podejrzanego.  15  maja  usłyszał on  uzupełnione zarzuty  dotyczące, w sumie  41  kradzieży z włamaniem do urządzeń płatniczych znajdujących się na samoobsługowych myjniach samochodowych.
 
26 maja  policjanci skierowali akta sprawy do prokuratury, która w ostatnich dniach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-latkowi. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.