Policjanci ze Spytkowic uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Domu Seniora w Bacho
Policjanci z prelekcją o bezpieczeństwie w domu seniora

Policjanci ze Spytkowic uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Domu Seniora w Bachowicach. Tematem prelekcji było szeroko rozumiane bezpieczeństwo osób starszych.

W środę (24.05) kierownik posterunku policji w Spytkowicach – asp. Paweł Rajda oraz dzielnicowy – sierż. sztab. Konrad Antosz, brali udział w spotkaniu z seniorami z Domu Seniora w Bachowicach, które miało na celu zapoznanie starszych osób ze skutecznymi metodami ochrony przed oszustwami czy kradzieżami.

Mundurowi przekazali uczestnikom spotkania niezbędną wiedzę mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika banku” czy „na pracownika opieki społecznej”. Policjanci zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze i samotnie mieszkające. Poruszyli również temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także promowali konieczność używania elementów odblaskowych. W ramach kampanii „Stop włamaniom do domów” mundurowi przypomnieli zasady właściwego zabezpieczenia dobytku, mieszkania i domu.

Dodatkowo policjanci odpowiadali na pytania uczestników związane z tematyką spotkania, jak również innych problemów,  jakie nurtują ludzi starszych. Każdy otrzymał ulotki z podstawowymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz magnesy. Ponadto Dom Seniora otrzymał kamizelki odblaskowe, które zostały ufundowane przez Stowarzyszenie IPA Kalwaria Zebrzydowska.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa – poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Adam 2023-05-25 19:51
Przytulili po 2 stówki.Polska PIS:))
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.