Po tygodniu wadowicki magistrat rakiem wycofał się ze zmiany ruchu na ulicy Karmelickiej przy Placu Ko
Magistrat wycofał się rakiem z nowej organizacji ruchu na Karmelickiej

Po tygodniu wadowicki magistrat rakiem wycofał się ze zmiany ruchu na ulicy Karmelickiej przy Placu Kościuszki. Ponownie jest ona jednokierunkowa z możliwością parkowania. Łącznik nie zostanie przywrócony i zamieni się część parkingu.

Minął tydzień i Urząd Miejski w Wadowicach rakiem wycofał się z części zmian przy placu Kościuszki: część ulicy Karmelickiej prowadzącej od szpitala do parkingu na ulicy Trybunalskiej ponownie jest jednokierunkowa z możliwością parkowania.

Jak się dowiadujemy, magistrat stwierdził po testach, że nie było to dobre rozwiązanie, bo parking 15 minut był jednak ważny dla mieszkańców i okolicznych firm. Jednocześnie Straż Miejska ma częściej kontrolować czasy parkowań w tym miejscu, bo wielu kierowców staje tutaj... nawet na cały dzień.

Niestety dla niektórych, zamknięty dla ruchu samochodowego  odcinek łączący ulice Jana III Sobieskiego z ulicą Jagiellońską już nie wróci. Łącznik w najbliższych dniach ma zostać  zaadaptowany na rzecz parkingu na placu Kościuszki, zwiększając tym samym liczbę miejsc postojowych.

 

Przypomnijmy, że tydzień temu, w poniedziałek  (8.05) odcinek ulicy Karmelickiej w Wadowicach prowadzący od szpitala do parkingu na ulicy Trybunalskiej, dosyć niespodziewanie stał się się dwukierunkowy. Tym samym kierowcy nie mogli, tak jak do tej pory, parkować tam swoich samochodów do 15 minut np. aby szybko coś załatwić w sklepie czy aptece. Jak tłumaczył wtedy zmiany wadowicki magistrat, mieszkańcy tej ulicy narzekali, że kierowcy właśnie nie przestrzegali czasu parkowania a rozwiązanie miało też ułatwić dojazd na bezpłatny parking przy ulicy Trybunalskiej. Równocześnie wyłączono też z ruchu łącznik łączący ulice Jana III Sobieskiego z ulicą Jagiellońską a ta zmiana chyba jest najbardziej dotkliwa dla kierowców bo wydłużył się teraz sam przejazd przez plac Kościuszki (co jest dla niektórych koniecznością, bo plac Jana Pawła II jest przejezdny tylko od strony Andrychowa w kierunku Skawy).


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+21 #1 Xd 2023-05-15 18:27
Bardzo dobrze że się wycofali z tego głupiego rozwiązania które nic nie dawało. Nawet widziałem jak wtedy radiowóz jechał po staremu czyli skręcając w lewo jechał pod prąd. Ciekawe czyja byłaby wina gdyby ktoś go wtedy wziął na czołówkę...
+7 #2 Uczestnik ruchu 2023-05-15 18:53
Po co komu był ten łącznik jak ludzie i tak nie umieli z niego korzystać ? Notorycznie dwa samochody obok siebie skręcające w lewo. Nie , nie mówię tutaj o przyjezdnych ale masa samochodów na KWA. Kiedyś go nie było, dało się jeździć to i teraz nie będzie problemu. Problem pojawia sie na pasach na rynku. Powinny one być trochę dalej od skrzyżowania aby osoby objeżdżające płac Kościuszki mogły spokojnie dołączyć sie do ruchu
+16 #3 3xK 2023-05-15 20:03
Kumpel ciula już wyciął krawężniki. Będzie teraz robił kasiorę na chwałę i potrzeby wyborcze ciula. Amen.
+13 #4 Mieszkanie Down Town 2023-05-15 20:36
W rynku trzeba wprowadzić ruch dwukierunkowy, wtedy będzie normalnie. Można zrobić małe rondo przy galicjance jest tam dość miejsca.
+31 #5 do posłanki 2023-05-15 21:01
Podziekujcie posłance Filipiakowej za wspaniały betonowy rynek i ruch jednokierunkowy , podziękujcie za wspaniałą kostkę na Zatorskiej na której ludzie łamią nogi i rozbijają głowy. Tak tak to pani dzieło pani poseł !! ! ! ! !
Nigdy nie chodziła w szpilkach więc niech sie ludzie mordują na kostce a sama zwiała do Kleczy.
+6 #6 Mar 2023-05-15 21:42
Do Jendrek
Chcesz nam powiedzieć, że skręcanie w lewo (w łącznik) z prawego pasa drogi jednokierunkowe j było prawidłowe?
+10 #7 Kostek 2023-05-15 22:40
Czyli pozostaje zwiększona droga objazdu odcinka w Rynku - teraz to będzie 500m.
Tym samym burmistrz obciąża społeczeństwo kosztami paliwa, straconego czasu, wzrostem smogu spalinowego.
Dla tysiąca samochodów dziennie to kwota ok. 2300PLN.
Dodatkowo to rozwiązanie może blokować wjazd pojazdów ratunkowych na SOR i wyjazd z niego!
Brak argumentów dla tego pomysłu, czyli ....
-2 #8 Jendrek 2023-05-15 23:17
Do Mar
Sprawdź w przepisach jak powinno się skręcać i w jaki sposób zajmować pas ruchu do przewidywanego kierunku jazdy,
to wszystko jest w przepisach tylko trzeba czytać ze zrozumieniem i przemyśleniem, i zastosować w praktyce. Hey!
+2 #9 Lolo 2023-05-16 08:54
Prywata kto zarobi na wyłączeniu z ruchu łącznika dobrze napisał kostek a dla jaj zaproponuję władzom? zamknij je jeszcze odcinek od Spadzistej do rynku i to dopiero powiększy się prywata przepraszam parking
+9 #10 Do Jendrek 2023-05-16 09:47
Ustawa Prawo o ruchu drogowym
Art. 22. [Zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu; zakazy zawracania; jazda na suwak]
2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:
2)
do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowy m do lewej jej krawędzi - jeżeli zamierza skręcić w lewo.

A teraz podaj te swoje przepisy :D
0 #11 Zygmunt 2023-05-17 17:03
Ciekawa czy najemcy wzrośnie czynsz....wkonc u przybędzie mu kilka metrów powierzchni zarobkowej....

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.