Cudowna wiadomość! Mały Oliwier Koman walczący ze straszną chorobą, SMA (zanik mięśni), rozpoczą
Oliwierek rozpoczął leczenie "najdroższym lekiem świata"!

Cudowna wiadomość! Mały Oliwier Koman walczący ze straszną chorobą, SMA (zanik mięśni), rozpoczął leczenie "najdroższym lekiem świata". 

Był mały falstart, maluch podczas kwalifikacji do podania leku się rozchorował, ale wszytko skończyło się szczęśliwie. Cudowne wiadomości dotarły do nas w piątek (31.03): Joanna Ligęza, mama ponad rocznego Oliwiera Komana z Wadowic, rozpoczęło się leczenie malucha "najdroższym lekiem świata": preparatem Zolgensma.

Najwspanialsza Armio Oliwierka ... Wiem że tak długo czekaliście na ten dzień... Na ten moment .... Na tą chwilę pełną emocji ...wzruszenia..płaczu .... przede wszystkim ogromnego szczęścia... Dziś właśnie stał się kolejny CUD u naszego Synka płynie nowe życie... Oliwierek właśnie rodzi się na nowo... Płynie ZOLGENSMA ... W każdej kropli zawarte jest nowe życie...nowa droga bez cierpienia,strachu,łez o nasze dziecko. To co się teraz dzieje jest Waszym CUDEM, nie potrafimy opisać tej chwili słowami ... Uratowaliście naszego Małego Synka ... daliście szansę naszej rodzinie by zacząć od nowa.... by móc na nowo cieszyć się życiem.... W końcu i dla nas zaświeciło słońce.... Będziemy wdzięczni do końca świata za walkę o nasze dziecko . Bo taka Armia to SKARB Oliwierku obiecuje Ci ze teraz zaznasz tylko tego na co zasługujesz..zobaczysz jak wygląda słońce....jak zielona jest trawa ... jak smakują lody .. jak wygląda żyrafa w zoo.... jak pachną polne kwiaty..usłyszysz szum morza .......bo Tobie Kochanie należy się wszystko co najlepsze..... Dziękujemy WAM ..... Nasza cała Rodzina.... – napisała na Facebooku wzruszona mama.

Oliwier, który 5 stycznia 2023 roku skończył rok, cierpi na SMA. Niestety, podobnie jak Zosia Pająk ze Skawinek  z powodu wprowadzonych przez rząd ograniczeń nie kwalifikuje się na refundowanie leczenia kosztującego 10 milionów złotych. Stąd rodzicie rozpoczęli wyścig z czasem i niesamowitą zbiórkę na portalu siepomaga.pl, która po pół roku zakończyła się sukcesem  29 grudnia 2022 roku kiedy to  anonimowy darczyńca wpłacił 1,5 miliona złotych i po tym ruszyła ona z kopyta i brakujące  ponad 400 tysięcy uzbierano w kilka godzin.  Wzięło w niej udział ponad 121 tysięcy osób, które teraz kibicują młodemu wadowiczaninowi aby wszystko się udało.

Zobacz: Uzbierano całą kwotę na lek dla Oliwierka!

To kolejna świetna wiadomość w tym tygodniu: we wtorek (28.03) udało się zabrać całą potrzebną kwotę na leczenie Zosi Pająk ze Skawinek, także cierpiącej na SMA.

Zobacz: Zebrano pieniądze na leczenie Zosi!

Zawiodło państwo, państwowe instytucje i politycy ale nie zawiedli ludzie o wielkich sercach oraz lokalna społeczność, która już wiele razy pokazała, że potrafi się jednoczyć...

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 Obiektywny 2023-03-31 15:29
Razem można więcej. Cieszmy się szczęsciem Oliwiera i jego rodziny.
Cytować
+1 #2 Emil 2023-04-01 14:39
TRZYMAM KCIUKI.Polacy som wilkim Narodem w takich sytuacjach.Chce my pomagać szkoda że kościół jest gdzie idziej.Możę się mylę.
Cytować
0 #3 Emil 2023-04-01 14:40
SZACUN DLA JURKA OWSIAKA.
Cytować
+6 #4 Inny 2023-04-01 17:04
Trzymaj się mały. Nie daj się. Zdrówka !!!
Rodzicom wielki szacun.
Darczyńcom również
Cytować
0 #5 kika 2023-04-02 13:43
owsiak dał pieniądze a skąd nibby je miał ludzie dali a nie qwsiak
Cytować
0 #6 Roza 2023-04-02 19:28
Został jeszcze Artem, który zbiera na ten cudowny lek. :(
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.