W kalwaryjskim sanktuarium  odbywać się będą uroczystości religijne, związane z obchodami „Odpus
Wielki Tydzień w sanktuarium. Kierowców czekają utrudnienia

W kalwaryjskim sanktuarium  odbywać się będą uroczystości religijne, związane z obchodami „Odpustu Wielkiego Tygodnia”, w których może wziąć udział nawet 100 tysięcy wiernych z kraju i zagranicy. Kierowców czekają utrudnienia.

Od 2 do 9 kwietnia na terenie klasztoru OO. Bernardynów oraz Sanktuarium Pasyjno - Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywać się będą uroczystości religijne, związane z obchodami „Odpustu Wielkiego Tygodnia”, w których może wziąć udział nawet 100 tysięcy wiernych z kraju i zagranicy.

W związku z tym Komenda Powiatowa Policji informuje, że w dniach :
- 2 kwietnia (Niedziela Palmowa) w godzinach  od 13:00 do 17:00
- 6 kwietnia  (Wielki Czwartek) w godzinach od 11:00 do 21:00
- 7 kwietnia  (Wielki Piątek) w godzinach od 4:30 do 16:00

W szczególności dotyczy to ruchu tranzytowego na drodze krajowej nr 52 i drodze wojewódzkiej   nr 953 w granicach miasta Kalwaria Zebrzydowska. Ruch kołowy na drogach powiatowych: w dniu 2 kwietnia relacji Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów, w dniu 6 kwietnia relacji Kalwaria Zebrzydowska – Palcza i Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów,
oraz w dniu 7 kwietnia relacji Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami w miejscowości Brody przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanym „Grobkiem” oraz w rejonie Klasztoru OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na w/w uroczystości, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in z dróg K-7, K-28, K-44 – informuje Komenda Powiatowe Policji w Wadowicach.

Mundurowi apelują również do wiernych, aby parkowali swoje pojazd w miejscach wskazanych przez funkcjonariuszy policji i służby porządkowe. W pobliżu samego klasztoru nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdem w tym rejonie może okazać się niemożliwe.

Prosimy ponadto o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy policji, Straży Ochrony Kolei, druhów Straży Pożarnej, kościelnej służby porządkowej oraz osób nadzorujących porządek na parkingach – dodaje policja.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.