33-letni mieszkaniec naszego powiatu narobił sobie kłopotów. Siadł za kierownicę mając 2 promile. J
Wypił 8 piw i siadł za kółko

33-letni mieszkaniec naszego powiatu narobił sobie kłopotów. Siadł za kierownicę mając 2 promile. Jak przyznał kontrolującym go policjantom, wypił tego dnia 8 piw. Grozi mu sroga kara pieniężna jak i więzienie.

Jak poinformowała oświęcimska policja, w niedzielę (19.03) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Zatora. Przed godziną 19:00 przy użyciu podręcznego alkotestera kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się leżącą w ciągu drogi krajowej nr 28 ulicą Krakowską.

Po sprawdzeniu kilku kierowców funkcjonariusze poddali kontroli kierowcę samochodu marki Fiat od którego od razu wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkosensora w wydychanym powietrzu wykazał u mężczyzny 2 promile alkoholu. W związku z powyższym 33 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji. Mundurowi dowiedzieli się, że wciągu dnia wypił on 8 piw.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Gość 2023-03-22 10:19
Ja bym się bał już po 4 jechać.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.