Ponad 1450 wykroczeń ujawnionych przez małopolskich policjantów ruchu drogowego podczas wojewódzkich
Kolejna akcja policji na drogach, ponad 1450 wykroczeń

Ponad 1450 wykroczeń ujawnionych przez małopolskich policjantów ruchu drogowego podczas wojewódzkich działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Najwięcej z nich dotyczyło przekroczenia prędkości.

W czwartek (16.03) na terenie Małopolski prowadzone były wojewódzkie działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem ich było przede wszystkim zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wykroczeniami kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak również niewłaściwe zachowanie pieszych i kierujących jednośladami na drogach. W ciągu jednodniowych działań ujawniono 1453 wykroczenia.

Najwięcej z nich tj. 941 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. 132 wykroczenia związane były z nieprawidłowym zachowaniem kierującego pojazdem wobec pieszego. Podczas działań policjanci reagowali również na naruszenia prawa popełniane przez pieszych, których w sumie ujawniono 278. Najczęstsze wykroczenia pieszych to przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, przekraczanie jezdni przy nadawanym czerwonym świetle oraz niestosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych. Ponadto policjanci ujawnili 5 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów. Do działań włączony był również dron, który pozwalał na rejestrowanie wykroczeń z powietrza.

Mimo że do wiosny coraz bliżej, na drogach przeważają niekorzystne warunki drogowe. Kierujący pojazdami powinni ciągle mieć na uwadze dynamicznie zmieniającą się sytuację na drodze. Warto stosować defensywny styl prowadzenia pojazdu – bardziej ukierunkowany na bezpieczeństwo. Piesi muszą pamiętać o tym, że nie wolno im wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Ponadto im bardziej będą widoczni na drodze, tym większe będzie ich bezpieczeństwo. Zalecamy używanie elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym – gdzie są one obowiązkowe po zmroku, ale wszędzie tam, gdzie słaba widoczność mogłaby utrudnić kierującym dostrzeżenie pieszego z odpowiedniej odległości.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 Zosia 2023-03-18 15:18
Teraz w dodrobycie PiS mandaty cholernie drogie. Rok 2021/ 22 wzrosła liczba kradzieży aż o 31 procent żywności. Polacy chodzą głodni. PiS skazał na śmieciowe emerytury. Nawet po obrabowaniu niepelnosprawny ch seniorzy dostają ochlapy, cóż ślepa miłość do PiS kosztuje
Cytować
-9 #2 Gość 2023-03-18 16:21
Cytuję Zosia:
Teraz w dodrobycie PiS mandaty cholernie drogie. Rok 2021/ 22 wzrosła liczba kradzieży aż o 31 procent żywności. Polacy chodzą głodni. PiS skazał na śmieciowe emerytury. Nawet po obrabowaniu niepelnosprawnych seniorzy dostają ochlapy, cóż ślepa miłość do PiS kosztuje


Idź bajki opowiadać gdzie indziej
Cytować
0 #3 gucio 2023-03-19 10:47
piszcie prawde ,nie zadna policjia tylko milicja popisowska,lub kagancowe pajace,pzdr
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.