Były co prawa pewne kłopoty z ustaleniem adresu, ale w końcu strażacy trafili na miejsce.
Pożar sadzy. Zamieszanie z adresem, strażacy jednak trafili

Były co prawa pewne kłopoty z ustaleniem adresu, ale w końcu strażacy trafili na miejsce.

W poniedziałek (6.03) służby ratunkowe otrzymały informację o pożarze na ulicy Wadowickiej we Frydrychowicach. Wysłano tam zastępy strażaków zawodowych z JRG Wadowice oraz druhów ochotników z OSP Frydrychowice.

Jak się okazało, pożar był niedaleko, ale jednak w innej miejscowości i przy innej ulicy, bo na osiedlu Patria w Choczni. Doszło tam do zapalenia się sadzy w kominie jednego z domów. Zagrożenie udało się szybko usunąć.

W sezonie grzewczym takie sytuacje powtarzają się i strażacy apelują o regularne czyszczenie kominów i dbanie o instalacje grzewcze. W przypadku zauważenia pożaru w kominie należy jak najszybciej wygasić ogień w piecu lub kominku, zamknąć dopływ powietrza do pieca od dołu i od góry. Wykonać połączenie na numer alarmowy  112, wezwać pomoc, podając szczegółowo co się dzieje i jak dojechać do danego budynku.

Nie wolno wlewać wody do palącego się komina, grozi to jego rozerwaniem. Po pożarze sadzy w kominie należy wezwać kominiarza aby dokonał wyczyszczenia przewodów i zwrócił uwagę na ich stan techniczny. Należy pamiętać iż przez nieszczelne przewody wędrują palące się cząstki materiału palnego lub bardzo gorące gazy spalinowe, w tym groźny, niewyczuwalny "cichy zabójca" - tlenek węgla (czad).

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.