Policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy trojgu kierującym. W każdym przypadku powód
Kolejnych trzech piratów drogowych zostało bez prawa jazdy

Policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy trojgu kierującym. W każdym przypadku powód był ten sam – nadmierna prędkość. Ponadto, jeden z kierujących posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

W minionym tygodniu  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy zatrzymali trzech kierowców, którzy zignorowali dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

W poniedziałek (27.03) w Roczynach na ulicy Bielskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Land Rover, który jechał z prędkością 108 km/h i tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h.

Natomiast w sobotę (4.03) wpadł  kierowca volkswagena, który jadąc ulicą Kościuszki w miejscowości Chocznia, miał na liczniku 106 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Rekordzistką okazała się kierująca porsche, która również w tym dniu, pędziła przez Kleczę mając na liczniku 136 km/h. Z uwagi na popełnione wykroczenia i obowiązujące przepisy ruchu drogowego policjanci ukarali kierujących mandatami i punktami karnymi. Zostały im także zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Z kolei w niedzielę (5.03) na ulicy Jagiellońskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, który jechał bez włączonych świateł mijania. W trakcie sprawdzania w policyjnym systemie okazało się, że kierowca,  34-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, kierował samochodem pomimo cofniętych na podstawie decyzji Starosty Wadowickiego uprawnień. Tym samym naruszył przepis karny, który stanowi, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-5 #1 Pirat 2023-03-06 17:21
Do piratów tym ludziom daleko, zwykli pechowcy
Cytować
+6 #2 Imię obowiązkowe 2023-03-06 17:35
Cytuję Pirat:
Do piratów tym ludziom daleko, zwykli pechowcy

chyba debile...
Cytować
+1 #3 @ 2023-03-06 23:02
Ten radar ma granice błędu ?
Cytować
+2 #4 Pirat 2023-03-07 11:37
Radiowóz powinien stać w widocznym miejscu,a nie schowany na parkingu niżej jak widać na zdj.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.