Roczny Oliwierek z Wadowic, maluch cierpiący na SMA, pokonał wirusa RSV i wyszedł ze szpitala do domu
Oliwier pokonał wirus RSV i wyszedł ze szpitala. Kiedy otrzyma "najdroższy lek świata?"

Roczny Oliwierek z Wadowic, maluch cierpiący na SMA, pokonał wirusa RSV i wyszedł ze szpitala do domu o czym poinformowała jego szczęsliwa mama. Kiedy otrzyma "najdroższy lek świata?

Temu maluchowi kibicuje mnóstwo ludzi, nic więc dziwnego, że ostatnie wieści mocno ich zmartwiły. Roczny Oliwier Koman trafił  niedawno do szpitala w Lublinie, gdzie miał niedługo otrzymać "najdroższy lek świata" - terapię genową preparatem Zolgensma. Niestety pod koniec stycznua  przeniesiono go na oddział intensywnej terapii placówki: młodego wadowiczanina zaatakował wirus RSV. Zrozpaczona mama prosiła wtedy o modlitwę.

Ostatnie kilkanaście dni było dla rodziny koszmarem. Na szczęście najnowsze wieści są podnoszące na duchu. Jak poinformowała mama dzielnego wojownika, maluch pokonał wirusa RSV i wyszedł ze szpitala do domu, gdzie dochodzi do siebie.

To jest kolejny CUD ❤️ Oliś wraca do zdrowia . Przez dwa tygodnie przeszliśmy przez koszmar ...cztery odziały.... w tym OIOM..😓 Był najgorszy scenariusz ...widząc dziecko które traci oddech .... zostawiając Go samego ... Nie wiedząc co przyniesie kolejny dzień  ....  😪 widok respiratora, kabelków,cewników w małym ciałku Oliwierka😓  ... wiem że bardzo się bał ....  płakał....był przerażony.... Ale kolejny raz Oliwier pokazał nam że jest silny ...ze chce żyć.... ze ma siłę walki .... Pokonaliśmy RSV wierzę że teraz pokonamy SMA ...  niestety ta choroba tylko czeka na moment by uderzyć.... wtedy kiedy dziecko jest najsłabsze .....😪 – poinformowała Joanna Ligęza,  mama dzielnego malca.

Maluszek dochodzi teraz do siebie na antybiotyku. Niestety "najdroższy lek świata" musi poczekać: Oliwier musi zregenerować siły, wrócić do zdrowia i czeka go ponowne wykonanie badanie do terapii genowej. Trzymamy kciuki!

Przypomnijmy, że Oliwierek cierpi na SMA. Niestety, podobnie jak Zosia Pająk ze Skawinek (gmina Lanckorona)  z powodu wprowadzonych przez rząd ograniczeń nie kwalifikuje się na refundowanie leczenia kosztującego 10 milionów złotych. Stąd rodzicie rozpoczęli wyścig z czasem i niesamowitą zbiórkę na portalu siepomaga.pl, która po pół roku zakończyła się sukcesem  29 grudnia 2022 roku kiedy to  anonimowy darczyńca wpłacił 1,5 miliona złotych i po tym ruszyła ona z kopyta i brakujące  ponad 400 tysięcy uzbierano w kilka godzin.  Wzięło w niej udział ponad 121 tysięcy osób, które teraz kibicują młodemu wadowiczaninowi aby wszystko się udało.

Zobacz: Uzbierano całą kwotę na lek dla Oliwierka!

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.